Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 6 Şubat 2023

  Kripto para piyasalarında bugün satıcılı bir hava hakim. Lider kripto para biriminin 23 bin dolar altında fiyatlandığı bugün altcoin’lerde değer kaybı sürüyor.

  6 Şubat 2023 Pazartesi gününde kripto para piyasalarında yaşanan önemli gelişmeleri ve Bitcoin ile popüler altcoin’lerdeki fiyat hareketlerini sizler için gün özetimizde bir araya getirdik.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC), bazı Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) adreslerine yaptırım uyguladığını söyledi. OFAC’tan yapılan açıklamada yaptırım uygulanan hesapların silah tüccarı olduğu öğrenilen Igor Vladimirovich Zimenkov’un oğlu Jonatan Zimenkov tarafından kullanıldığı belirtildi.

  İflas süreci devam eden kripto para borsası FTX, eski kurucu ve CEO SBF döneminde dağıtılan seçim bağışlarını geri talep etti! Borsadan yapılan açıklamada 93 milyon dolar olarak bilinen bağışların Şubat ayına kadar geri iade edilmesi, edilmemesi halinde ilave faiz talebi için yasal hakların kullanılacağı söylendi.

  Kripto para piyasalarına bugün bir işten çıkarma haberi daha düştü. Protocol Labs CEO’su Juan Benet tarafından paylaşılan açıklamada, “Son derece yüksek faiz oranlarına, düşük seviyeye inen yatırıma ve pazarda son derece zor şartlara neden olan enflasyon, tüm endüstriyi sarstı. Makro düzeydeki şartlar, devam eden kripto kışını daha da kötü hale getirdi.” ifadeleri ile çalışanlarının yüzde 21’inin işten çıkartılacağı duyuruldu.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, kullanıcılarının kripto para vergilerini hesaplamaları için yeni bir yardımcı program piyasaya sürdü. “Binance Tax” ismi ile tanıtılan bu araç Kanada ve Fransa’daki kullanıcılarca şu anlık ücretsiz olarak kullanılabilecek. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Bugün kripto para piyasalarında satıcılı bir hava hakim. Lider kripto para birimi son 24 saatte yüzde 2,64 düşüşle 22 bin 856 dolardan işlem görüyor. En büyük altcoin ETH fiyatı ise 24 saatte yüzde 2,80 değer kaybı yaşayarak bin 630 dolara geriledi. Altcoin’lerde yüzde 5’lere varan değer kaybı yaşanırken, en değerli 100 kripto para biriminde günün flaş ismi yüzde 20,37’lik yükselişle 0,437371 dolara ulaşan SingularityNET (AGIX) oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle