Kripto Para

Çinli şirket 90 milyon dolarlık kripto yatırımı yaptı

  Son dönemde kripto para sektörüne duyduğu ilgi ile adından söz ettirmeyi başaran Meitu yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Şirketin Coinbase borsası aracılığıyla 90 milyon dolarlık kripto para yatırımı yaptığı öğrenildi…

  Kripto para sektörünü ve yatırımcıları memnun eden bir gelişme daha yaşandı. Dev kurumsal firmaların kripto para dünyasına yatırım yapmalarını sağlayan Coinbase platformundan yeni bir haber geldi. Çin merkezli uygulama üreticisi Meitu, ABD merkezli kripto para şirketi Coinbase aracılığıyla ortak bir işlem yaptı.

  Kurumsal firmaların Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik yatırımlarını değerlendiren Coinbase, bu sefer Çinli uygulama üreticisine destek oldu. Edinilen bilgilere göre Meitu şirketinin Coinbase platformu üzerinden 90 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) ile Ethereum (ETH) satın aldığı öğrenildi. Bu satın alımların kripto para basınında yer almasından sonra yatırımcılarda heyecan yarattı.

  Meitu Kripto Para Alımlarına Devam Ediyor

  Çin merkezli uygulama üreticisi Meitu şirketi, daha önce de Bitcoin ve Ethereum alımları ile kripto para basının gündeminde yer edinmişti. Akıllı telefonlar için kullanılan selfie uygulaması ile adından söz ettiren şirket, 4 kere ayrı zamanlarda BTC ve ETH satın aldı. şirketin toplam fon miktarının 90 milyon doları bulduğu öğrenildi. 

  Firma kripto para satın alma işlemleri için yaptığı değerlendirmede, kripto para birimlerinin günümüz finans dünyasında önemli bir hale geldiğini vurguladı. Bu sebeple Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yaptıklarını söyleyen Meitu, kripto para alım işlemleri için ABD merkezli Coinbase platformunu tercih etti.

  Dev Firmaların Kripto Para İlgisi

  Coinbase şirketinden yapılan açıklamada da Meitu tarafından satın alınan kripto paraların depolama işlemlerinden de sorumlu oldukları belirtildi. Coinbase şirketi daha önce MicroStrategy firması için de benzer bir görevi yerine getirmiş ve sektördeki yerini sağlamlaştırmıştı

  Kurumsal firmaların Bitcoin çoğunlukta olacak şekilde kripto para yatırımı yapmaya başlaması, kripto para uzmanları tarafından da olumlu bir gelişme olarak görülüyor. MicroStrategy ve Square şirketleri ile başlayan bu yarışta onlarca farklı şirket kripto para satın aldı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle