Kripto Para

Artık BTC ile kıyafet almak mümkün!

  Ege Bölgesi’nde birçok yerde elbise mağazası bulunan bir girişimci, İzmir’deki mağazasında Bitcoin (BTC) ile satış yapmaya başladı. Türkiye’de git gide örnekleri artan Bitcoin ile ürün satışları, müşteriler tarafından ilgi ile karşılanıyor.

  Kripto paraların ve özellikle de Bitcoin’in (BTC) volatil yapısından dolayı, birçok kişi sık sık kripto paraları eleştiren söylemler ile gündeme geliyor. Kripto paraların kısa vadede değişken yapılarda olmalarından dolayı, birçok kişi kripto paraların kullanım alanının kısıtlı olduğunu ve geleneksel piyasalarda kullanımının zor, hatta imkansız olduğunu ifade ediyor. Sık sık gündeme gelen bu eleştirel bakış açısına karşı zaman zaman tam tersi örnekler de ortaya çıkabiliyor.

  Geçtiğimiz aylarda, bu durumun tersini ortaya koyan bir gelişme Türkiye’de Adana’da yaşanmıştı. Adanalı bir çiğ köfteci, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın “Bitcoin ile Tesla model otomobil alınabilecek” açıklamasından etkilenerek, Bitcoin ile satış yapmaya başlamıştı. Hatta işletme sahibi, Elon Musk’ı da Adana’ya ve dükkanına davet etmişti. 

  Bunun bir benzer örneği Türkiye’de, bu kez de İzmir’in Aliağa ilçesinde ortaya çıktı. Ege’de birçok mağaza şubesi bulunan Davut Şahin isimli girişimci, İzmir Aliağa’daki elbise mağazasında Bitcoin ile satış yapmaya başladı.

  “Bitcoin İle Ödeme” Seçeneği

  Kripto paralar ve ekonomi alanındaki gelişmeleri yakından takip ettiğini ifade eden genç girişimci Davut Şahin, İHA’nın haberine göre mağazalarında ödeme seçenekleri arasına “Bitcoin ile ödeme” seçeneğini ekledi.

  Ayrıca Davut Şahin, açıklamalarında yıllar önce kendisinin de Bitcoin yatırımı yaptığını ve çok ciddi kazançlar elde ettiğini ifade etti. Şahin, Ege Bölgesi’nde mağaza şubelerini açarken de bu kazançlarını kullandığını dile getirdi.

  Girişimci Bu İşe Nasıl Atıldı, Ödemeler Nasıl Yapılıyor?

  Davut Şahin bu atılıma nasıl karar verdiğini ise “Yaptığım yatırımdan sonra birkaç giyim mağazası açtım. Sonra ‘Ben bunu nasıl geliştiririm, insanlara nasıl arz edebilirim?’ diye düşünmeye başladım. Bitcoin ve dijital para dünyada yaygın şekilde herkes tarafından kullanılıyor. Ben de mağazalarımda müşterilere Bitcoin karşılığında kıyafet vererek satışlara başladım.” sözleri ile anlattı.

  Şahin, müşterilerden olumlu tepkiler aldığını ifade etti. Şahin, ödemelerin ise müşterilerin dijital cüzdanlarından, mağazanın dijital cüzdanına transfer ile gerçekleştiğini ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle