Kripto Para

DePay Wordpress için bağış eklentisini başlattı!

  Kripto para birimi bağışlanmasına yönelik önemli bir adım atıldı! DePay, geliştirdiği açık kaynak WordPress eklentisi ile P2P bağışların kabul edilmesinin önünü açtı. Basit bir şekilde kurulan DePay WP eklentisi ile birlikte artık içerik oluşturucular ve yayıncılar, herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan ve herhangi bir kullanım ücreti ödemeden bağış kabul edebilecekler!

  İsviçreli Web3 ödeme şirketi DePay, WordPress üzerinden web sitesi geliştirenlere müjdeli haberi paylaştı! Şirket WP için ilk P2P bağışların kabul edilmesini sağlayan Açık Kaynak WordPress eklentisini yayınladı. Sansüre dayanıklı finansal yapısı ile öne çıkan bu yeni eklenti ise ücretsiz olarak yüklenebilecek.

  WordPress Yayıncıları Kripto ile Bağış Alabilecek!

  DePay, kripto para birimi bağışlarının alıcı tarafından seçilen jetonlar aracılığı ile doğrudan bağış yapabilmesinin önünü basit bir eklenti ile açtı! Kripto bağışı almakla ilgilenen web siteleri, resmi WordPress eklenti dizininden “DePay” Web3 eklentisini kurarak ayrıcalıktan yararlanabilecek. Eklenti aracılığı ile içerik oluşturucuları ve yayıncılara ziyaretçiler, herhangi bir aracıya gerek duymadan ve herhangi bir finansal sansürle karşılaşmadan doğrudan bağışta bulunabilecek.

  Merkezi Olmayan Finanstan Yararlandı

  Daha önce kripto yolu ile yapılacak bağışlarda merkezi bir kripto ödeme ağ geçidi kullanılmaktaydı. Bu ağ geçidinin kullanılması ise bağışları kabul edenin, aracılara güvenmek zorunda olması anlamına geliyordu. Blockchain’in doğasına aykırı olan bu teknoloji artık DePay ile eskide kaldı.

  DePay, merkezi olmayan finansın sağladığı yeni bir paradigmadan yararlanarak farklı bir alternatif yol sunuyor. Bağış alıcısı, üzerinki idari yükü en aza indirmeyi DePay ile sağlarken, ademi merkeziyetçiliği, birlikte çalışabilirliği ve belirteç kabulünü en üst düzeye çıkaran bu teknoloji aracılığı ile bağış kabul edebiliyor.

  “Bir Eklenti Yüklemek Kadar Basit”

  DePay’in kurucusu, CEO’su ve CTO’su Sebastian Page ise oldukça heyecanlı! Atılan bu adımdan heyecan duyduğunu ifade eden Page, “Wordpress neredeyse 20 yıldır interneti şekillendiriyor. WordPress kurulumlarını çalıştıran kişilerin Web3 bağışlarını bir eklenti yüklemek kadar basit bir şekilde kabul etmelerini sağlamaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

  Web3 ödemelerine öncülük eden DePay’ın yeni eklentisi ise açık kaynaklı ödeme protokolü olarak geliştirildi. En popüler 10 kripto para cüzdanını destekleyecek ve P2P ile bağış yapılabilmesine olanak tanıyacak. Desteklenen blok zincirlerden on binlerce kripto para birimi ile bağış yapılabilmesine olanak tanıyan yeni eklentide, gelen bağışlar anında dönüştürülerek alınacak jetonlar seçilebilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle