Life (LTN) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Bir ay gibi bir sürede 1 milyon dolardan fazla bir yatırım almayı başaran ve benzersiz misyonu ile dikkat çeken Life Token projesi, Türk yatırımcıların da izleme listelerinde yerini alıyor.

  Life Token projesine yönelik hazırlanan bu rehber içeriğimizde LTN Coin nedir, artıları ve eksileri nelerdir, hangi yönlerden benzersizdir, nereden ve nasıl alınır gibi tüm merak edilen soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

  Life (LTN) Coin Nedir?

  Life (LTN) Coin, Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerinde başlatılan ve hayır kurumları odaklı geliştirilmiş bir token’dir. LTN Coin, kullanıcılarının anlaşmalı hayır kurumlarına destekte bulunabildikleri ve bu amaçla yapılan işlemlerden %5 iade imkanı tanıyan bir kripto para birimidir.

  Life Projesi ve Whitepaper

  Life projesi, hayat kurtarmaya yardımcı olmak için dünyanın her yerindeki “İntiharı Önleme” hayır kurumlarına yardım etmek adına geliştirildi. Geliştiriciler, bu hedef doğrultusunda yatırım yapanların kar etmesine ve herkese geri vermesine yardımcı olmak için kripto para birimi olarak büyümeyi ve aynı zamanda bağış yapmak adına mümkün olduğunda yardımcı olmayı birincil amaç olarak gördüler.

  Life topluluğu, kendilerinin diğer madeni para projeleri ile karıştırılmasını istemiyor. İddialarına göre yatırımcıların fonları ile kazanç elde etmelerini sağlarlarken, intiharı önlemek gibi bir misyonu yerine getirmeyi hedefliyorlar. Her saniye 40 kişinin intihar ettiğini belirten geliştiriciler, LTN token ile tüm işlemlerden elde edilen ücretlerin %5’ini bir kenarı ayırarak iki haftada bir intihar önleme yardım kuruluşlarına bağış yapıyorlar.

  Life projesinde, ilerleyen süreçte bir NFT pazarı kurulması, staking’in yaygınlaştırılması ve projeye ait bir intihar yardım hattının sağlanması amaçlanıyor. Her Cuma bağış süreçleri Twitch yayını ile belgelenirken, proje benimsediği bu misyon ile sigorta, sağlık ve yaşam biçimlerinin herkesin yararlanma olasılığını garanti edecek biçimde oluşturmak istiyor. Tamamen merkezi olmayan, bir NFT ve akıllı sözleşme sistemi aracılığı ile normalde yasak olan sağlık faturalarını ödeyebilmek için merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründe devrim yaratmak isteyen projenin teknik detayları için https://thelifetoken.com/documents/whitepaperFINAL.pdf adresi üzerinden erişim sağlanabilen whitepaper’a başvurabilirsiniz.

  LTN Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  LTN Token Dara, Jack, Tommy ve Paco isimli dört geliştirici tarafından hayata geçirildi. İrlandalı Dara, projenin kurucu ortağı ve CEO’sudur. Jack Finans Direktörü olarak görev yaparken, Tommy Savage Operasyon Direktörü ve İtalyan asıllı Pasquale ise Pazarlama Direktörü olarak projede görev almaktadırlar.

  Life projesinin ilk versiyonu 2021 yılında başlatılırken, 5 Kasım 2021’de ise ikinci versiyonu olarak Lifetoken V2 piyasaya sürüldü. Yeni sürümde kripto para sahipleri için BNB’nin yüksek orantılı yeniden dağıtımını sağlayan yenilenmiş ve olağanüstü bir tokenomik ile piyasaya adım atıldı.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  LTN token kullanım alanları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Düzenlenen yarışmalara katılan kullanıcılara dağıtılacak ödüller,
  • Staking,
  • Para transfer işlemleri,
  • Hayır kurumlarına yapılacak destekler.

  Life Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Life, hedeflediği “intiharı önleme” misyonu ile benzersiz bir proje olarak öne çıkar. Yatırım işlemlerinden arta kalan tutarın belirli bir kısmını dünyada gerçekleşen intihar olaylarını önlemek için harcayan projede, iki haftalık periyotlarda planlanan bağışlar yapılmaktadır. Projeyi öne çıkaran diğer benzersiz özellikler ise aşağıda sıralanmaktadır:

  • Life Token, piyasadaki en yüksek BNB yeniden dağıtım token’lerinden biridir.
  • Sözleşme ve yeniden dağıtım sistemi benzersizdir.
  • Gaz ücretleri %95 oranında azaltılmıştır.
  • Sistemin tamamı, kod bütünlüğü ve güvenliği açısından denetlenmiştir.
  • Geri alım ve yakma stratejileri ile otomatik likidite yolu ile token’in fiyat hareketleri kontrol altında tutulmaktadır.
  • Elde edilen işlem ücret gelirlerinin %5’i ile intihar önleme yardım kuruluşlarına bağış yapılır.
  • Ücretlerin %4’ü LTN sahiplerine geri dağıtılır.

  Güncel LTN Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 LTN fiyatı %life+try% TL. Döviz cinsinden ise %life+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Life Coin fiyatı 24 saatte %life+yuzde%.

  LTN Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Benzersiz bir misyon ile sektöre adım atan ve kısa sürede 1 milyon dolardan fazla para toplamayı başaran Life Token projesi, benzersiz özellikleri ile önemli avantajlara sahip durumda. Bununla birlikte yatırımcı nezdinde önemli dezavantajlara da sahip olduğu söylenebilen LTN Coin için artılar ve eksiler aşağıda paylaşılmaktadır:

  Avantajları

  • Gaz ücretlerinden %95 oranında tasarruf sağlar.
  • Sınır ötesi transfer işlemleri hızlıdır.
  • LTN kullanıcıları, staking yolu ile pasif gelir elde edebilirler.
  • Çeşitli ödül programları yolu ile kullanıcılarına kazanç fırsatı sunmaktadır.
  • Geri alım ve yakma stratejileri uygulanmaktadır.

  Dezavantajları

  • Sadece PancakeSwap’ta listelenmesi nedeniyle dar bir yatırımcı kitlesi tarafından alınıp satılabilmektedir.
  • Yükselen bağış oranlarının işlem ücretlerini artırıcı etkisi bulunmaktadır.
  • Maksimum token arzı enflasyonisttir.

  LTN Coin Hangi Borsalarda Var?

  LTN Coin PancakeSwap’ta listelenir. Başka bir borsada işlem görmemektedir.

  Life (LTN) Coin Piyasa Bilgileri

  LTN Coin maksimum arzı 10.000.000.000.000 adettir. LTN Coin, 3 Haziran 2021 tarihinde $0,000002 fiyatla tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) ulaştı. LTN Coin’de 31 Temmuz 2021 tarihinde ise tüm zamanların en düşük fiyatı (ATL) görüldü. LTN token hakkında daha fazla piyasa bilgisi, analizi ve fiyat tahminine ulaşmak için rehber içeriğimize göz atın!

  LTN Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • 1. Adım: PancakeSwap borsasından ücretsiz hesap oluşturun.
  • 2. Adım: Hesabınızı “Güvenlik” sekmesi altındaki Seviye-1 ve Seviye-2 doğrulamalarını tamamlayarak aktifleştirin.
  • 3. Adım: Hesabınıza para gönderin.
  • 4. Adım: Bakiyeniz tutarınca LTN Coin alış emri verin ve emrin gerçekleşmesini bekleyin.
  • 5. Adım: Gerçekleşen emir ardından güncel LTN bakiyenizi borsa cüzdanınızdan takip edebilir, dilerseniz alternatif cüzdan seçeneklerine LTN token’i transfer edebilirsiniz.

  Özet Olarak

  Life (LTN) Coin, intiharı önlemeyi hedefleyen ve BSC ağı üzerine inşa edilmiş bir kripto para birimidir. 1 ay gibi bir sürede 1 milyon dolardan fazla para toplamayı başaran proje, %5’lik bağış ve pasif gelir fırsatı gibi avantajlar ile öne çıkar. Proje 2021 yılında sektöre giriş yapsa da henüz PancakeSwap dışında bir borsada listelenmemektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle