Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 16 Mayıs 2023

  Kripto para piyasaları bugün hafif satıcılı seyrediyor. Lider kripto para birimi 27 bin dolar düzeylerinde tutunmaya çalışırken, altcoin’lerde karışık bir seyir izleniyor.

  16 Mayıs 2023 Salı günü kripto para piyasalarındaki en sıcak gelişmeleri ve Bitcoin (BTC) ile altcoin analizlerini gün sonu özetimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto fenomeni Bitboy’un verdiği XRP milyoneri olma tüyosu büyük yankı uyandırdı. Bitboy lakabı ile tanınan Ben Armstrong’a göre milyoner olmak isteyen yatırımcılar, ellerinde sadece 150 bin XRP tutarak hedeflerine ulaşabilirler!

  DRC20 projelerine artan talep Dogecoin’e (DOGE) yaradı. Dogecoin maksimalisti Mishaboar tarafından Twitter’da paylaşılan grafiğe göre DRC20 furyası ardından Dogecoin işlemleri Bitcoin ve Litecoin’i (LTC) geride bıraktı!

  Milyarder hedge fonu yöneticisi Paul Tudor, Bitcoin yatırımcılarını kızdıracak bir değerlendirmede bulundu. Ünlü milyarder karşılaştığı düzenleyici problemler nedeniyle BTC’nin cazibesini kaybettiğini söyledi!

  Dogecoin milyoneri Glauber Contessoto, PEPE Token satın almak için en doğru zamanı açıkladı! Ünlü milyardere göre PEPE, tüm zamanların en yüksek seviyesinden (yaklaşık 1,5 milyar dolarlık piyasa değeri) yüzde 80 ila yüzde 90 düştüğünde satın alınabilir.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 18 Mayıs’ta 3 altcoin paritesini delist edecek! Borsadan yapılan açıklamada delist edilecek paritelerin FTM/BRL, JASMY/EUR ve WRX/BTC olduğu duyuruldu.

  Bitcoin madencilik veri merkezi Soluna Holdings (SLNH), aldığı 14 milyon dolarlık yatırımı kamuoyu ile paylaştı. Proje geliştirmek için alındığını söylenen yatırımın Navitas Global ile yapılan bir anlaşma uyarınca Teksas’taki Project Dorothy 1B’nin geliştirilmesini tamamlamak için kullanılacağı söylendi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasaları bugün hafif satıcılı seyrediyor. Bitcoin fiyatı anlık %bitcoin+usd% dolardan işlem görüyor. En büyük altcoin Ethereum (ETH) fiyatı %ethereum+usd% dolara çekildi. Bazı önemli altcoin projelerindeki güncel fiyatlama ise şu şekilde:

  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • DOGE - %dogecoin+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd;% dolar
  • TRX - %tron+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle