Kripto Para

Ark Invest: “Kriptolar 7 yılda 25 trilyon dolara çıkacak”

  Kripto para piyasalarına yönelik yatırımları ve açıklamaları ile piyasanın yakından tanıdığı Ark Invest, kripto endüstrisi için uzun vadeli bir tahmin paylaştı! Yayımlanan bir raporla görüşlerini paylaşan kuruluş, 7 yıl içinde kripto para endüstrisinin 25 trilyon dolara ulaşmasını öngörüyor.

  ABD merkezli yatırım şirketi Ark Invest, yayımladığı yeni araştırma raporu ile kripto endüstrisinin geleceğini yorumladı. 2030 yılına kadar endüstrinin nasıl hareket edeceğini tahmin etmeye çalışan şirketin tespitleri dudak uçuklattı!

  “2030 Yılına Kadar 25 Trilyon Dolara Ulaşabilir”

  Ark Invest tarafından paylaşılan raporu Twitter üzerinden ele alan Lark Davis, şirketin kripto para piyasalarının 2030 yılına kadar 25 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşmasını tahmin ettiğini söyledi. Rapordaki rakamlara atıfta bulunan Davis, raporda kripto para piyasalarının 7 yılda piyasa değerini 20 trilyon dolara çıkarabileceği öngörüsünün altını çizdi.

  Raporda akıllı sözleşmelerin piyasası ayrı olarak ele alınmış ve şirket, akıllı sözleşmeler için 5 trilyon dolarlık bir piyasa değeri öngörmüş. Ayrıca akıllı sözleşme ağları ile birlikte merkezsiz yapı ve kamuya açık Blockchain altyapısının da üzerinde durulurken, blockchain ağlarına aktarım arttıkça merkezsiz uygulamalar ve akıllı sözleşme ağlarının yıllık olarak 450 milyar dolar gelire sahip olabileceği belirtildi.

  “Merkezsiz Finans Sektörü Önemli Bir Alternatif”

  Raporda merkezsiz finans sektörüne de değinilirken, bu sektörün merkezi aracılara göre şeffaflık konusundaki üstünlüklerine özellikle değinildi. Şeffaflık konusundaki bu güçlü yön, Ark Invest’e göre merkezi aracılara iyi bir alternatif olarak ilerleyen günlerde merkezsiz finansı öne çıkaracak!

  Ark Invest bu öngörüsünü blockchain altyapısını kullanma potansiyeline temellendirdi. İnternetin ilk hayatımıza girdiği andaki benimsenmesi ile yaptığı karşılaştırma ile Ark Invest, merkezsiz finans hizmetlerinin geleneksel finans hizmetlerinin 7 yılda üçte birini alabileceğini söyledi.

  Zorluklar Atlanmadı!

  Raporda kripto para endüstrisi, akıllı sözleşmeler ve merkezsiz finans hakkında her ne kadar pembe bir tablo çizilse de zorlukların da üzerinde duruldu. Blockchain ağlarında tam merkezsizliğin sağlanmasının göründüğünden daha zor olduğunu söyleyen şirket, bu durumu sektörün en büyük sorunu olarak belirtiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle