Kripto Para

ABD’li senatörün yüklü BTC alımı yaptığı ortaya çıktı!

  ABD’de son günlerde kripto paralar adına olumlu adım sinyalleri görülüyor. Bu sinyaller piyasaya olumlu şekilde yansımaya devam ederken, bu kez de ABD’li kripto destekçisi Senatör Cynthia Lummis’in on binlerce dolar değerinde Bitcoin (BTC) aldığı ortaya çıktı.

  Kripto para piyasalarının devasa büyümesi karşısında, 2021 yılı genelinde belirsizliğini koruyan ve genellikle olumsuza yakın bir tavır sergileyen ABD’de, son günlerde kriptolar adına olumlu adımlar atılmaya başladı. ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’in peş peşe “yasaklama planı yok” açıklamaları yapması, piyasalara ciddi şekilde olumlu yansıdı. Kripto sektöründe ABD rüzgarları esmeye devam ederken, ABD’li bir senatörün on binlerce dolar değerinde Bitcoin (BTC) aldığı ortaya çıktı.

  On Binlerce Dolarlık BTC Satın Aldı

  Son dönemlerde kripto para tartışmalarında kripto paralara destek vermesiyle adını duyuran ve daha önceden de Bitcoin yatırımı olduğu bilinen Senatör Cynthia Lummis’in son Bitcoin alımının 50 bin ile 100 bin dolar aralığında olduğu belirtildi. Lummis’in 2013 yılından bu yana Bitcoin satın aldığı biliniyor. Dönemsel İşlem Raporu’nda son alımlarını beyan eden Lummis’in, 16 Ağustos tarihinde Bitcoin alımı yaptığı ortaya çıktı. Raporlara göre Lummis, broker hizmeti veren River Financial şirketi aracılığıyla bu alımı gerçekleştirdi.

  En Eski BTC Yatırımcılarından Biri

  Senatör Cynthia Lummis, 8 yıl boyunca Wyoming eyaletinde Hazine Müsteşarlığı yapmıştı. Bu görev süreci ile ilgili olarak geçtiğimiz yıl açıklamalarda bulunan Lummis, görevde olduğu dönemde sürekli iyi bir değer saklama aracı arayışı olduğunu dile getirmişti. Ayrıca Lummis, damadının ve onun arkadaşlarının bilgilendirmesi üzerine, BTC fiyatı henüz 320 dolarken BTC aldığını da dile getirmişti. Bu nedenle Lummis, politika yapıcı kimliğinin yanı sıra, en eski BTC yatırımcılarından biri olarak da biliniyor.

  Lummis Stablecoin’leri Eleştirmişti

  Bitcoin’e ve genel anlamda kripto paralara verdiği desteklerle bilinen Cynthia Lummis, geçtiğimiz hafta dile getirdiği açıklamasında stablecoin’leri eleştirmişti. Lummis, %100 şekilde nakit tarafından desteklenmeyen stablecoin’lerin tehlike arz ettiğini ifade etmiş, bu tür kripto varlıkların tamamıyla nakit tarafından desteklenmesi durumunda bile düzenli olarak denetlenmeleri gerektiğini dile getirmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle