Kripto Para

Elon Musk yeni Tweeti ile BTC destekçilerini kızdırdı

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, son dönemde kripto para topluluğunun en çok dikkat çeken isimlerinden biri olmaya devam ediyor. Ünlü milyarderin son tweetleri yine Bitcoin topluluğunun tepkisini çekti…

  2021 yılının başlarında tam bir Bitcoin destekçisi gibi hareket eden Elon Musk, bu tavrına mayıs ayından bu yana son verdi. Bitcoin’in madencilik düzenini ve enerji tüketim sistemlerine ağır eleştirilerde bulunan Musk, bu sebeple Tesla’nın BTC ödeme kabulünü iptal etmişti. 

  Bitcoin fiyatında sert düzeltme yaşanmasına yol açan bu gelişmelerin sorumlusu olarak Elon Musk ismi sürekli eleştirildi. Bitcoin madencilik modeli üzerinde bu dönemden itibaren pek çok gelişme yaşansa da Elon Musk hala olumlu bakış açısına dönmedi. Esprili tavrını koruyan ve BTC destekçileriyle tartışmaya devam eden ünlü milyarder yine tepki toplayan bir paylaşıma imza attı.

  Bitcoin Destekçileriyle Dalga Geçti

  Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar ile tüm dikkatleri üzerine çeken Elon Musk, BTC destekçileriyle dalga geçen bir tweet attı. “Bir ampulü değiştirmek için kaç Bitcoin maksimalisti gerekir?” sorusunu yönelten ünlü milyarderin takipçilerinden çok sayıda yorum geldi. Genel kültürde çoğunlukla söz konusu grupla dalga geçmek için kullanılan bu tabir Bitcoin topluluğunun dikkatinden kaçmadı. 

  Farklı bir noktaya dikkat çekerek Bitcoin savunucularını dalga konusu yapan Elon Musk, Bitcoin yatırımcılarını aşağılamaya devam ediyor. Ünlü milyarder, sosyal medyada büyük tartışma yaratan bu paylaşımı ile toplulukta yine eleştiri oklarının hedefi haline geldi. 

  Michael Saylor’dan Yanıt

  Kripto para dünyasının önde gelen isimlerinden MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, bu sorunun yanıtını vererek tüm dikkatleri üzerine çekti. Bu dalga geçici ifadenin altında kalmayan BTC destekçisi, “Bize 10 dakika verirsen cevabı çözebiliriz.” yanıtını verdi. Ancak Elon Musk, Saylor’dan gelen bu tepkiye cevap vermemekle yetindi.

  Kripto para topluluğu arasında Bitcoin fiyatı merak konusu olurken, bu tür tartışmalar da sosyal medyada her geçen gün artıyor. Bir kullanıcı Elon Musk’ın sorusuna yanıt verip 2 BTC destekçisinin yeterli olduğunu, biri ROKOS blockchain ağına bakarken diğerinin ampulü değiştireceğini söyledi. Elon Musk bu cevaba “sinirli” emojisi ile yanıt verdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle