Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 12 Şubat 2024

  Bitcoin (BTC) fiyatında haftalık kapanış sonrası pozitif sinyaller takip ediliyor. Altcoinlerde yükseliş hızı azalmış olsa da yükseliş trendi devam ediyor.

  12 Şubat 2024 Pazartesi günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  CoinShares haftalık dijital varlık yatırım ürünleri raporuna göre geçen hafta kripto fonlarına toplamda 1.1 milyar dolarlık giriş oldu. Ocak ayından beri kripto fonlarına yatırılan para 2.7 milyar doları aştı. Bu, 2022’den beri rekor seviyede yatırım yapıldığı anlamına geliyor.

  Amberdata Türev Müdürü Greg Magadini, BTC fiyatının 48 bin dolar seviyesini aşmasını yapay zeka popülerliğine bağladı: “Yapay zeka hikayesinin daha başındayız. Yapay zekanın geleceğine nasıl değer biçersiniz? Bence bunu bilemeyiz. Kripto da benzer bir durumda.”

  Binance CEO’su Richard Teng, son paylaşımında BTC halving’e sadece 64 gün kaldığını hatırlattı. Ayrıca, The Merge güncellemesinden beri ETH arzının 355 bin azaldığını, BNB ekosisteminde toplamda 215 bin BNB yakıldığını söyledi.

  ABD Mahkemesi, Twitter’ı satın almasıyla ilgili olarak Elon Musk’ın ifadesini alacak. Ünlü milyarderin ceza alabileceği endişesi Dogecoin’e (DOGE) günlük yüzde 5’in üzerinde değer kaybettirdi.

  Solana Mobile’in ikinci modeli için talep edilen 100 bin sipariş doldu. Başka bir cihazda bulunmayan özellikleri barındıran Solana cep telefonu 2025’te piyasaya sürülecek.

  Ünlü analist Smart Contracter, BTC fiyatının 50 bin doları aşacağını söyledi. Anonim analist, “BTC yeni zirvelere ulaşmaya çalışıyor. Bu yükseliş yolculuğunda halen daha birkaç ayak kalmış gibi görünüyor.” dedi.

  ERC-404 token furyası erken bitti. RUG, PANDORA ve DEFORGS token fiyatlarında yüzde 20’nin üzerinde kayıplar yaşandı.

  BitMEX kurucusu Arthur Hayes, 2024’te BTC fiyatının kesinlikle artacağını iddia ederken “Yıl sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 70 bin dolara ulaşacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Yeni haftanın ilk işlem gününde BTC ve altcoin fiyatlarında soluklanma yaşanırken analistler yükselişin devam etmesini bekliyor. Güncel verilere göre BTC %bitcoin+usd% dolardan fiyatlanırken altcoinlerde ise son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle