Kripto Para

Kraken borsasına şok! Vergi denetimleri başlıyor

  ABD Milli Gelirler Dairesi (IRS), kripto para yatırımcılarının kazançlarını yakından takip ediyor. Adil vergi ödenmesinden emin olmak için harekete geçen IRS yetkilileri şimdi de Kraken kripto para borsasına göz dikti…

  Kripto para yatırımcıları ve trader’lar, oldukça volatil bir grafik çizen kripto para piyasasından ciddi oranlarda kazanç elde etmeye devam ediyor. ABD Milli Gelirler Dairesi (IRS), kripto para birimi sahiplerinin vergi paylarını adil bir şekilde ödemeleri için işi sıkı tutuyor. Bu konuda kripto para yatırımcılarının vergilerini ödemelerinden emin olmak isteyen IRS yetkilileri yeniden harekete geçti.

  IRS, popüler kripto para borsası Circle müşterilerinin kayıtlarını almak için mahkemeye başvurmuş ve bunun sonucunda müşteri bilgilerini inceleme yetkisine sahip olmuştu. Bu hakkını kullanarak kripto para kullanıcılarının vergi paylarını adil ödeyip ödemediğini araştıran kurum, şimdi de Kraken için başvuru yaptı. IRS yetkilileri, popüler kripto para borsası Kraken üzerinden benzer verilere erişim sağlamaya çalışıyor. 

  ABD’li Kripto Para Kullanıcılarına Vergi Denetlemesi

  Adalet Bakanlığı’nın Vergi Bölümü’nden başsavcı vekili David Hubbert, kripto para basınında geniş yankı bulan bu konu hakkındaki açıklamalarında şunları söyledi: “Kripto para birimi ile işlem yapanlar, vergi yükümlülüklerini diğer vergi mükellefleri gibi karşılamalıdır.” Massachusetts’teki bir federal mahkeme, kurumun Circle kripto para borsası ve yan kuruluşları için John Doe çağrısı sunma talebini onayladı. 

  John Doe celpleri gibi araçlar, ABD vergi mükelleflerine IRS’nin sanal para birimi kullanımlarında tamamen uyumlu olup olmadıklarını kontrol etmede kullanılıyor. John Doe celpleri, kurumun kripto para işlemlerini düzgün şekilde raporlayamayanlar kripto para borsalarını ortaya çıkarmada işe yarıyor.

  Kraken Borsası Sıraya Girdi

  Circle kripto para borsasından sonra şimdi de Kraken kripto para borsası için benzer bir adımın atılacağı bilgisi paylaşıldı. Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesine vergi düzenleyici için aynı talepte bulunan IRS henüz sonuç bekliyor.

  Bu onayın çıkması halinde IRS yetkilileri Kraken kripto para borsasında da vergi paylarının kurallara uygun ödenip ödenmediğini kontrol edebilecek

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle