Kripto Para

Coinbase borsasında kurumsal yatırımcı hareketleri

  Popüler kripto para borsası Coinbase’in cüzdanlarından çıkan Bitcoin sayısı dikkatlerden kaçmadı. Güncel veriler, kurumsal yatırımcıların borsadan 13 binden fazla BTC çıkardığını ortaya koydu…

  BitLicense lisansına sahip sayılı kripto para borsalarından olan Coinbase, kripto para yatırımcılarına kaliteli hizmet veren platform olarak biliniyor. Aralarında Tesla’nın da bulunduğu pek çok kurumsal şirkete kripto para hizmeti veren şirket üzerindeki hareketlilik dikkat çekti. CryptoQuant CEO’suna göre Coinbase’in kurumsal müşterileri, bu sabah binlerce adet Bitcoin satın aldılar.

  Kripto para borsasından gelen güncel verilere göre, Coinbase Pro cüzdanından 13 bin 300’den fazla Bitcoin çıktığı gözlemlendi. Kripto para yatırımcıları kadar analist ve uzmanların da yakından ilgilendiği bu hareketlilik basında geniş yankı buldu. Blockchain üzerinden takip edilen bu Bitcoin transferinin varış noktası ise Coinbase Custody tarafından kullanılan birkaç farklı cüzdan oldu.

  Bitcoin Piyasasında Boğa Sinyali

  Son dönemdeki verilere göre oldukça fazla miktarda aktarılan Bitcoin transferi hakkında sektörün uzman isimleri de dikkat çekici yorumlarda bulundu. Coinbase Custody tarafından kullanılan bu cüzdanlar saklama hizmeti talep eden kurumsal yatırımcılar tarafından tercih ediliyor.

  CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, sosyal medya paylaşımında bu konuya dikkat çekerek şu ana kadar gördüğü en güçlü boğa rallisi sinyali olduğunu belirtti. Kripto para topluluğu bu Bitcoin’lerin satış fiyatını merak ederken, Coinbase borsasından henüz net bir açıklama yapılmadı. 

  Kurumsal Yatırımcı BTC Satın Alıyor

  Kripto para camiasının en popüler borsalarından Coinbase, son paylaşımında Bitcoin almak isteyen kurumsal şirketlere rehber olabilecek bir rapor yayınladı. Şirketin bu paylaşımında Bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin yasal durumuna ve nasıl kullanabileceklerine dair tüm bilinmesi gerekenleri sıraladı.

  Daha fazla kurumsal yatırımcıya profesyonel hizmet vermek isteyen Coinbase borsası, kripto para almak isteyen ancak yasal belirsizlikler nedeniyle çekinen şirketlere yardımcı olmaya devam ediyor. Borsadan yapılan son paylaşıma göre dünyanın en büyük kurumlarından bazıları şu ana dek Coinbase’te dokuz, on basamaklı işlemler yaptı. Kripto para uzmanları da BTC satın alan kurumsal devlerin sayısında artış gözlemledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle