Kripto Para

Binance CEO’sundan yatırımcılara 9 milyon dolarlık fırsat

  Kripto para sektörünün önde gelen borsalarından Binance CEO’su Changpeng Zhao yeni bir açıklamada bulundu. CZ, borsa kullanıcılarının geçen hafta 9 milyon dolar tasarruf etme fırsatına dikkat çekti…

  En popüler kripto para borsalarının başında gelen Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsadaki kullanıcılara seslendi. Ünlü isim, borsadaki kullanıcıların geçen hafta 9 milyon dolar tasarruf etme fırsatını kaçırdıklarını söyledi. CZ, bu fırsatın kaçmasına, Ethereum ağındaki yüksek gas ücretlerinin sebep olduğunu aktardı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki yükselişe eşlik eden Ethereum fiyatı bin 900 doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı. Fiyatın yeni bir ATH yaptığı saatlerde Ethereum ağındaki ortalama gas ücreti ise 20 dolara kadar yükseldi. 

  Milyonlarca Dolarlık Tasarruf Fırsatı

  Kripto para piyasasında ERC-20 işlemlerine aracılık eden kripto para borsaları, yüklü miktarda ETH gas ücreti ödemeleriyle gündeme geliyor. Nansen CEO’su Alex Svanevik, Binance’in bir hafta içerisinde ödediği işlem ücretlerinin toplam değerinin 5 bin ETH’den fazla olduğunu açıklamasıyla dikkat çekti. Binance borsası, bu alanda Huobi, Nexo ve FTX gibi rakiplerini geride bırakarak ETH için en çok işlem ücreti ödeyen borsa unvanını aldı.

  Binance CEO’su Changpeng Zhao, bunu doğrulayan bir açıklama yaptı ve Binance kullanıcılarının geçen hafta 9 milyon dolar tasarruf fırsatını kaçırdıklarını kaydetti: “Ethereum, Binance Smart Chain için 9 milyon dolarlık bir reklam yapmış oldu.”

  Binance Smart Chain Büyümeye Devam Ediyor

  Kripto para verilerine göre Binance Smart Chain (BSC), bir gün içinde Ethereum’a kıyasla yaklaşık 2 kat daha fazla işleme ev sahipliği yapmasıyla öne çıktı. Kullanıcısına düşük işlem ücreti sunan BSC, bu özelliği sayesinde kripto para sektöründeki kitlesini hızla büyütmeye devam ediyor.

  Binance’in kendi dijital parası olan Binance Coin (BNB), BSC’ye eşlik ediyor. Kripto para sektörünün en popüler ve en büyük borsasının yerel kripto para birimi değerini son 30 günde 4’e katladı. BNB fiyatı, 18 Şubat tarihi itibarıyla 190 doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle