Kripto Para

Ünlü yatırımcı kripto paralardaki short’çuları sevindirdi

  Finans dünyasının önde gelen isimlerinden Jim Rogers, açığa satışçıların piyasalar için her zaman iyi bir etki yarattığını vurguladı. Ünlü milyarderin bu açıklamaları Bitcoin’de short pozisyon açan yatırımcıları heyecanlandırmaya yetti…

  Daha önceki yıllarda en büyük kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) bir balon olduğunu söyleyen Jim Rogers, kripto paralarla ilgili konuşmaya devam ediyor. Son dönemde de kripto paralara şüpheci yaklaşsa da biraz daha ılımlı bir tavır takınan ünlü yatırımcı, kripto para piyasasındaki short pozisyonlara yönelik açıklamalar yaptı. Jim Rogers, açığa satışların kripto paralar için son derece olumlu bir şey olduğunu söylemesi dikkatlerden kaçmadı. 

  Kripto para birimlerindeki belirsizlik devam ederken, efsane yatırımcı Jim Rogers’tan çarpıcı açıklamalar geldi. Kripto paraların son durumu, LUNA coin çöküşünü ve piyasanın geleceğini yorumlayan ünlü milyarder, ilgi çekici ifadeler kullandı. Rogers, açığa satışın ise her piyasa için sağlıklı bir hareket olduğunu ve fiyatın kendi yerini bulmasını sağladığını ifade etti: “Açığa satış yapanlar piyasadaki gerginliği alırlar. Bu kripto para piyasasında da, kereste piyasasında da böyledir. Açığa satış iyidir.” 

  Açığa Satış Fiyatları Dengeler 

  Dünyada birçok yöneticinin açığa satışın ne olduğunu ve neden yapıldığını bilmediğini iddia eden Rogers, pek çok insanın da bunu hala anlamadıklarını söyledi: “Kereste, kripto para, hisse senetleri piyasaları… Hiç fark etmez, açığa satanlar piyasalar için iyidir. Açığa satış piyasaya likidite sağlar.” Dünyaca ünlü milyarder yatırımcının bu açıklamaları Bitcoin ve diğer kripto paralarda short pozisyon açan yatırımcıları heyecanlandırmaya yetti.

  LUNA ile Benzer Kaderi Paylaşacaklar

  Yatırımcıları heyecanlandıran açıklamalar yapan Rogers ayrıca son dönemde LUNA coinde yaşanan çöküşü de değerlendirdi. Bu olayın kendisini şaşırtmadığını ifade eden ünlü yatırımcı, “Benim burada short ya da long pozisyonum yoktu. Para kazanmadığım gibi kaybetmedim de… Bu tür yeni teknolojiler ortaya çıktığında, buna benzer olaylar her zaman olur. Bundan sonra da Terra Luna gibi birçok olay yaşanacaktır.” dedi. Bu süreci internet ağının çıktığı ilk zamana benzeten Jim Rogers’ın açıklamaları kripto para topluluğunda da yeni bir tartışma yarattı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle