Kripto Para

Çin operasyonu işe yaramadı! BTC Hash Oranı güçleniyor!

  Kripto para veri ve bilgi platformu Glassnode tarafından paylaşılan son rapor, Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandırdı. Zincir üstü verileri inceleyen şirket, BTC hash oranında düşüşün sona erdiğini ve yükselişin başladığını gözler önüne serdi…

  Glassnode tarafından paylaşılan son rapor, kripto para topluluğunda büyük bir heyecan yarattı. Popüler veri analiz şirketi, Bitcoin hash oranında düşüşün tersine dönmeye başladığını belirtti. BTC fiyatının haziran ayında yüzde 2.7 oranında düşüş yaşadığını belirten Glassnode analistleri, buna rağmen altcoinlerden daha iyi bir performans gösterdiğini de vurguladı.

  BTC volatilitesinin hala yüksek seviyelerde olmasına rağmen 2020 Ocak ayına kıyasla daha düşük seviyelere indiğini belirten raporda şu ifadelere yer verildi: “Bitcoin’deki zorluk seviyesi, ağın ‘Büyük Hash Göçü’ne cevap vermesiyle tersine döndü. Bu, 3 Temmuz’da beklenen yaklaşık yüzde 27’lik aşağı yönlü ayarlamayı etkilemeyecek ancak 2018’den bu yana gerçekleşen en büyük düşüşü tersine çevirmeye başlayacaktır.”

  Bitcoin Hash Oranı Toparlanıyor

  Çin’in kripto para borsalarına uyguladığı düşmanca tutum sonrasında pek çok madencilik devi, tesislerini ülkeden taşımak zorunda kalmıştı. Büyük hash göçü olarak adlandırılan bu süreçte zor zamanlardan geçen ancak güçlü durulunu koruyan Bitcoin’de yüzleri güldürecek gelişmeler yaşanmaya başladı

  Glassnode analistleri son raporlarında Bitcoin hash oranının tersine dönmeye başladığını gösteren bir grafik paylaştı. Popüler veri analiz firmasına göre Çin’in büyük operasyonunun en kötü etkileri sona erdi ve BTC hash oranı toparlanmaya başladı. Bu veriler, kripto para topluluğunda büyük heyecan yarattı. 

  BTC Fiyatına Olumlu Yansıyacak Mı?

  Bitcoin’in hash gücü de, üst üste 10 günlük fiyat düşüşlerinin ardından biraz daha dengeye oturmaya başladı. Glassnode’a göre Çin’in madenciler üzerine yaptığı büyük operasyonun en kötü etkileri artık sona erdi. 

  Deneyimli analistler Bitcoin ortalama hash oranının yükselmeye başladığını kaydetti. Ancak mevcut seviyeler, mayıs ayının ortasında ulaşılan zirve noktasının hala yarı seviyesinde görülüyor. Bitcoin hash oranlarının düşmesinde Çin’in madencilik firmalarını kapatması etkili oldu. Bunun yanı sıra İran’da ele geçirilen madencilik ekipmanları da hash oranlarını düşürmüştü. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle