Kripto Para

Çin’de sular durulmuyor! Madencilik yasakları görüşülecek

  Kripto para piyasasına olumsuz etkisi olan haberlerin kaynağı olarak gösterilen Çin’in Sichuan bölgesinde yeni bir seminer düzenleneceği öğrenildi. Yerel yöneticiler, bu bölgede kripto para madenciliğini tamamen yasaklama konusunu görüşecek…

  Çin Ulusal Enerji İdaresinin Sichuan ofisindeki yetkililer, kripto para madenciliği konusunu görüşmek üzere yeni bir seminer düzenleyecek. Çin Devlet Konseyi’nin ülkede Bitcoin ve kripto para madenciliğine karşı sıkı önlemler alınacağını açıklamasının ardından bölgedeki hareketlilik sürüyor.

  Çin’den gelen kripto para madenciliği ve ödeme işlemlerinin yasaklanması haberleri, kripto para piyasasını olumsuz etkilemişti. Ülkedeki kripto para madenciliğinin en yaygın olduğu bölgelerden Sichuan bölgesinde bu konu yeniden gündem maddesi haline geldi. Çin’in Sichuan bölgesindeki yerel yöneticiler, kripto para madenciliğini bölge genelinde yasaklamanın sonuçlarını değerlendirmek üzere seminer düzenleyecek.

  Kripto Para Madenciliğinin Yasaklanması Tartışılacak

  Devlet Elektrik Şebekesinin Sichuan ofisinde ve Sichuan Enerji Endüstrisi Yatırımı Grubu ile Enerji Ticaret Merkezi gibi kuruluşların da bu seminere katılacağı öğrenildi. Yetkililer bu seminerde kripto para madenciliğinin yasaklanması ve sonuçları hakkında görüşmeler yapacak. Seminer 2 Haziran tarihinde Sichuan eyaletinin başkenti olan Chengdu’da gerçekleştirilecek. 

  Yetkililer, kendi alanları kapsamında kripto para madenciliği faaliyetlerini masaya yatıracak. Bölgedeki enerji fazlasının tüketimine yönelik özel hedeflerin gerçekleşmesi için nasıl hareket edileceği ve hangi kararların alınması gerektiği konuşulacak. Sichuan yönetimi, bu raporlar sonucunda kripto para madenciliğini tamamen durdurma sonucundaki ihtimalleri değerlendirecek.

  Hidroelektrik Enerjisiyle Bitcoin Madenciliği

  Sichuan bölgesi, Çin’in hidroelektrik santralleri bakımından en zengin bölgesi olarak biliniyor. Bu yüzden ülkedeki kripto para madencilerinin de yoğun bir şekilde kömür yakıtları değil hidroelektrik enerjisi kullandığı görülüyor. Ayrıca Sichuan yönetimi, bazı kuruluşları bölgedeki enerji fazlalığını yasalara uygun olacak şekilde harcamaya teşvik ediyor.

  Kripto para madenciliğinin yaygınlaşmasından sonra Sichuan bölgesinde tüketilen enerji seviyesi, 4 yıl gibi bir süre içinde 2 katına çıktı. Bu veriler doğrultusunda yetkililer, kripto para madenciliğini tamamen durdurma konusunu gündemde tartışacak. Çin’in kripto para madenciliğine karşı ne gibi sıkı önlemler alacağı, kripto para sektörünün geneli tarafından da merakla izleniyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle