Caiz Coin Nedir? Caizcoin Nasıl Alınır?

  İslami kriterlere uygun kripto para işlemlerini vadeden Caizcoin hakkında bilgileri sizin için derledik. Henüz işlem hacmi geniş borsalara girmemiş olan Caizcoin nereden alınır, nasıl alınır, işlevleri neler sorularına bu yazımızda yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Caizcoin Nedir?

  Caizcoin, İslami standartlara uygun olduğunu iddia eden bir kripto para birimidir. Dünyanın her yerinden İslami standartlara uygun olarak kripto para transferi yapılmasını mümkün kılacak kripto para olarak tanıtılmıştır. Merkeziyetsiz finansal işlemlerde rol alacak olan Caizcoin, kredi verme ve alma aşamalarında kullanılacak bir takas platformudur.

  Projenin Amacı ve White Paper

  Caizcoin projesinin amacı, İslami finansal standartlara uygun bir kripto parayı kriptografik evrene kazandırmaktır. Aynı zamanda Caizcoin’in tüm dünyada kullanımının yaygınlaşması da amaçlanıyor. Projede amaçlanan tütün, silah, domuz eti ve alkol endüstrisi gibi alanlar çalışan şirketler ile iş yapmayan bir kripto para birimini oluşturmaktır. Caizcoin projesi ile yatırımdan, cüzdanlar arası transfere kadar her alanda farklı işlem modellerinin kullanılacağı geliştiricileri tarafından açıklanıyor. Proje hakkında daha fazla bilgi için şuraya tıklayarak White Paper’ı inceleyebilirsiniz.

  Caizcoin Yorum

  Caizcoin hakkında yorumlara bakıldığında ilk olarak bu altcoin’in oldukça merak edildiği görülüyor. Özellikle Müslüman kripto para yatırımcıları Caizcoin’in kripto para borsalarına giriş yapmasını beklediklerini belirtmişler. Diğer yandan analistler onun geniş bir kitleye hitap edeceğini açıklıyorlar. 

  Caizcoin Geleceği Ne Olur?

  Analistler Caizcoin’in geleceği hakkında henüz bir yorum gerçekleştirmiyorlar. Çünkü Caizcoin’in şuan önemli kripto para borsalarına yansıyan bir fiyat değeri gündemde değil. Sadece caizcoin.io adresinden alınabiliyor. Genel bir yorum yapan analistler İslami kesimin kripto para caiz mi? Sorusuna bağlı olarak kripto mesafeli olduklarını belirtiyorlar. Caizcoin’in projesinin ise eğer savunduğu yenilikleri getirebilirse, tercih edilirlik oranının yüksek olabileceğini ifade ettiler.

  Caizcoin Nasıl Alınır?

  Caizcoin almak için izlenecek adımlar:

  • 1. Adım: Caizcoin şuanda caizcoin.io platformundan alınıyor.
  • 2. Adım: Bu platforma internetten giriş yapıp, birinci aşamada üyelik işlemi yapılmalı ardından KYC doğrulama adımları tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: KYC onayı ardından platform ama sayfasından “para yatır“sekmesi kullanılarak hesaba para yatırılır.
  • 4.Adım: Açılan hesapta bakiyenin oluşması ardından Caizcoin paritesinin olduğu işlem sayfasına gidilir.
  • 5.Adım: Bu bölümde alım için avantajlı bir fiyattan veya o anki fiyat değeri üzerinden Caizcoin satın alma emri verilir.
  • 6.Adım: Satın alınana Caizcoin miktarı sanal cüzdanda saklanabilir veya daha yüksek güvenlik için donanım cüzdanlara aktarılıp saklanabilir.

  Tüm bu aşamaların doğru izlenmesi halinde Caizcoin satın alma işlemi tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Caizcoin avantajları şu şekildedir:

  • İşlem Hızı: Caizcoin’in emir onaylarında gecikmeleri ortadan kaldıracağı açıklanıyor. Bu kapsamda işlem hızıyla, avantajlı yatırım pozisyonlarını kaybetmeme avantajı sağlanacak.
  • Veri Güvenliği: Caizcoin yatırımcılarının kimlik verilerinin yüksek güvenlik protokolü ile saklanacağı belirtildi. Anonimliğin ön planda olduğu işlemlerin yapılabileceği ifade ediliyor. 

  Diğer yandan caizcoin.io platformunda Caizcoin’in ilk olarak listeleneceği borsalar duyuruldu. Bunların arasında Uniswap, Binance, Huobi ve Linch yer alıyor. Bu da erişilebilirlik açısından avantajlı koşulları sunacağını gösteriyor. 

  Dezavantajları Ne?

  Caizcoin dezavantajları:

  • Saldırı Riski: Caizcoin sanal kripto para cüzdanlarında borsalara yönelik oluşturulabilecek saldırı riskleri ile karşı karşıya kalabilir. Bunun için donanım cüzdanlarda saklanabilecek.
  • Belirli Kitleye Hitap Etme: Caizcoin yatırım işlemlerine tütün sektöründe olan veya Caizcoin projesine uyumsuz görülen diğer sektörlerde olan yatırımcılar ve şirketler katılım sağlayamayacak.

  Sonuç

  Caizcoin piyasaya henüz çıkan ve sadece caizcoin.io platformundan alınabilen bir altcoin olduğundan yaygın değil. Tam tarihi belli olmamakla birlikte 2021 içinde Binance borsasına giriş yapacaklarını iddia ediyorlar. İslami kriterlere uygun yatırımı vadeden Caizcoin’in başarısı daha çok İslami çevrelerce kabul edilip edilmemesine bağlı olarak değişecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle