Kripto Para

Bybit borsasında yeni dönem! KYC sistemi geliyor

  Son dönemlerde dünyanın birçok noktasında çeşitli kripto para borsalarına yönelik yaptırım ve inceleme haberleri gündeme geliyor. Güvenlik ile ilgili gelen bu haberlere bu kez de Bybit borsası dahil oldu. Bybit, güvenlilik uyumluluğunu artırmak için KYC zorunluluğunu getiriyor.

  Son dönemlerde piyasalarda çeşitli kripto para borsaları ile ilgili yaptırım ve inceleme haberleri gündeme gelmeye başladı. Borsalar dünyanın neredeyse her yerinde yatırımcılara hizmet veriyor. Ancak ülkelerin finansal regülatörleri tarafından belirlenen düzenlemeler, borsaların hizmetlerinde ya da doğrudan sisteminde değişikliklere gidilmesini sağlayabiliyor. Son dönemlerde sıkça gündeme gelen bu yöndeki haberlere bir yenisi de Bybit borsasından eklendi.

  “Tüm Kullanıcıların Güvenlik Uyumluluğunu İyileştirmek”

  Dünyanın en büyük 5. kripto para borsası konumunda bulunan Bybit, güvenlik uyumluluğunu bir üst seviyeye çıkarmak istiyor. Bybit bu nedenle de KYC (Müşterinizi Tanıyın) kurallarını koymayı planlıyor. Bybit, konuya ilişkin olarak birkaç açıklamada bulundu. Yapılan açıklamalarda Singapur merkezli borsanın “tüm kullanıcıların güvenlik uyumluluğunu iyileştirmek” adına platformda yeni KYC politikalarının tanıtımları yer aldı. Bybit sözcüsü, yeni KYC kurallarının büyük ihtimalle Temmuz ortasına kadar uygulanacağını belirtti.

  Bybit müşteri desteği sözcüsünün konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

  “Bu, ayın ortasında faaliyete geçecek yeni uygulama ile birlikte günlük 2 Bitcoin’den fazla para çekmek isteyen kullanıcıların KYC işlemlerini tamamlamaları gerekecek.”

  Bybit’te KYC Adımları Nasıl Atılacak?

  Kullanıcılar 50 Bitcoin (BTC) ve 100 Bitcoin ile sınırlandırılmış olan BTC çekimleri ile iki KYC doğrulama seviyesine sahip olacak. İşletmelerin de 100 Bitcoin limitinde bir KYC doğrulama seviyesi bulunacak. Bireysel olarak günlük 50 BTC ve 100 BTC olarak sınırlandırılmış 2 aşamalı KYC sistemi uygulamaya koyulacak. Ancak işletmeler tek bir KYC ile 100 BTC çekebilme hakkına sahip olabilecek. Alınan KYC kararı sonrası birçok kişi Bybit’in işlemlerinin negatif yönde etkileneceğini iddia ediyor.

  Bybit İçin Daha Önce Yasal İncelemeler Başlatılmıştı

  Bybit borsası, şimdilerde Binance borsasına olduğu gibi geçmiş dönemlerde birçok finansal regülatör tarafından incelenmeye alınmıştı. Hatta son olarak Haziran ayında Kanada Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, Bybit’in Kanada’daki menkul kıymet yasasını ihlal ettiğini duyurmuş ve dava açıldığını açıklamıştı.

  Bybit tarafından atılacak olan KYC adımları, Türk kullanıcıları da kapsayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle