Kripto Para

En büyük 5. kripto borsası İngiltere’den çıkış yapacak!

  En büyük kripto para borsaları listesinin beşinci sırasında yer alan Bybit, Birleşik Krallık’tan çıkma planları yapıyor! Ülkenin doğrudan kripto para piyasalarını etkileyecek yeni düzenlemeleri hayata geçirme girişimlerinin ardından Bybit, İngiltere faaliyetlerini sonlandırmak için planlarını hazırlamaya başladı.

  Birleşik Krallık, kripto para piyasalarını doğrudan etkileyecek düzenlemeleri harekete geçirmek için geri sayıma başladı! İngiltere’den atılan bu adımla birlikte ilk tepki dünyanın en büyük beşinci kripto para borsası Bybit’ten geldi. Bybit, İngiltere pazarından çekilmek için plan yapmaya başladı!

  Fransa Sonrası Sırada İngiltere Var!

  İngiltere’nin kripto para piyasasını doğrudan etkileyecek olan yeni düzenlemeleri ardından ilk sesini yükselten Bybit oldu. Bybit CEO’su Ben Zhou tarafından yapılan bilgilendirmeye göre borsa, İngiltere pazarından çıkma olasılığını ciddi bir şekilde değerlendiriyor.

  Zhou yakın zamanda yine bir düzenleyici baskısı nedeniyle Fransa pazarından çıktıklarını hatırlattı ve sıkılaşan düzenleyici ortamda İngiltere için de aynı şeyi yapmaktan çekinmeyeceklerini belirtti. Bir adım öteye giden Zhou, düzenleyici koşullarını katılaştıran birçok ülkeden çekilebileceklerini ifade etti.

  Dünyanın En Büyük Beşinci Kripto Para Borsası

  Henüz 2018 yılında vadeli kripto ticareti odaklı kurulan Bybit, kısa sürede spot kripto para ticaretinde de başarılı oldu ve işlem hacmini hızla artırdı. 756 milyon dolarlık ticaret hacmi ile piyasanın en büyük beşinci kripto para borsasına dönüşen Bybit, vadeli kripto işlemlerinde de Binance’in hemen ardından ikinci sırada yer alıyor.

  Bybit, geçtiğimiz günlerde Fransa pazarından katılaşan düzenleyici koşullar nedeniyle ayrıldı. Bugün ise İngiltere’nin Finansal Yürütme Otoritesi (FCA) yeni kuralları düşünerek borsanın bu pazardan da çıkma sürecini hızlandırıyor.

  FCA Kripto Kurallarını Sıkılaştıracak

  Bybit’in ülkeden kaçmaya yeltenmesinin sorumlusu olan FCA ise sektör üzerindeki denetlenebilirliği artırmak istiyor. Kriptoya dayalı finansal ürünlerin daha şeffaf ve doğru şekilde pazarlanmasına yönelik yeni kurallar getirmek isteyen ülke, bu kuralların hayata geçirilmesi için 8 Ekim tarihine işaret etti. 2021 yılında kripto türev ürünleri hizmetini sunmayı da yasaklayan Birleşik Krallık’ta önümüzdeki günlerde kripto para borsalarının daha fazla çıkışına tanıklık edebiliriz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle