Kripto Para

Bu hafta yatırımcıların takip etmesi gereken altcoin gelişmeleri

  Çin’den gelen olumsuz haberler kripto para piyasasında deprem etkisi yaratırken, yatırımcıların takip etmesi gereken gelişmelerin sayısı artıyor. Lider kripto para birimi dışında önemli altcoin gelişmeleri de bu hafta yatırımcıların radarına takılacak…

  Bu hafta Ethereum geliştiricileri 24 Haziran tarihinde Londra güncellemesini Rosten adı verilen test ağında başlatacaklar. ETH geliştiricileri, ne kadar haziran ayını hedefleseler de bu süreç ertelenmişti. Londra güncellemesi içinde 5 tane Ethereum Improvement Proposal yer alıyor.

  1559, 3198, 3529, 3541 ile 3554’ten oluşan bu güncelleştirmelerin Ethereum ağını daha işlevsel hale getirmesi bekleniyor. Bunlar arasında ETH işlem ücretlerinde ve uzun vadeli ekonomi politikasında köklü değişimi getirecek EIP-1559 merakla bekleniyor.

  Haftanın Önemli Altcoin Gelişmeleri

  Popüler altcoin projesi Binance Coin (BNB) yatırımcıları da 24 Haziran tarihini merakla bekliyor. Binance kripto para borsası, non-fungible tokenlar (NFT) için kurduğu pazaryerini açarak önemli bir adım atacak. Dev borsanın kullanıcıları Binance NFT Marketplace ismiyle tanıtılan platformda NFT koleksiyonlarının alışverişi yapılabilecek.

  PancakeSwap, pazartesi gününde Decentral Games (DG) adlı bir eğlence platformu için yeni bir havuz açacak. Altcoin yatırımcılarının dikkatini çeken bu havuza, CAKE stake eden kripto para yatırımcılarına ödül olarak DG token dağıtılacak. Açıklanan kurallara göre 48 saat içinde bir kullanıcı en fazla 100 CAKE stake edebilecek.

  Altcoin Yatırımcılarının Takip Edeceği Gelişmeler

  Son dönemde yatırımcı sayısı bir hayli artan projelerden Kusama (KSM) ağında da önemli gelişmeler yaşanacak. 22 Haziran tarihinde Kusama’da parachainler için düzenlenen ilk açık artırma sonlanacak. İlk açıklama bittikten sonra aynı gün içinde saat 15:00’te ikinci açık artırma başlatılacak.

  Elrond Network CEO’su Benjamin Mincu, Maiar DEX’in test ağının bu hafta içerisinde kullanıma açılacağını duyurdu. Bu platform bir merkeziyetsiz borsa ve otomatik piyasa yapıcı olarak Elrond ekosisteminin büyümesine doğrudan katkı verecek. Yapılan duyurulara göre Maiar DEX borsasının MEX adı verilen kendi tokenı da piyasaya sürülecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle