Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 28 Haziran 2021

  Kripto para piyasasında toparlanma sinyalleri dikkat çekiyor. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki yükseliş bugün de devam ederken, altcoin piyasası da yeşil renk yaktı. Kripto paralarda kademeli yükselişler olsa da yatırımcıların düşüş beklentisi ve korkuları sürüyor.

  28 Haziran Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatına etki eden gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.  

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bloomberg baş emtia analisti Mike McGlone, Çin'den gelen olumsuz havanın da ileriki dönemde en büyük kripto parayı yukarıya taşıyacağını düşündüğünü söyledi. Deneyimli analist, Çin’in Bitcoin’e karşı olan düşmanca tavrının bugün karşıdan esen bir rüzgar etkisi yapsa da uzun vadede bu durum arkadan esen rüzgara döneceğini düşünüyor.

  Kripto para veri analiz firması Chainalysis raporuna göre, Hindistan’da 15 milyon kişi kripto para ticareti yapıyor ve piyasa değeri de 40 milyar dolar seviyesine geldi. Ülkede gençler kripto para yatırımlarına büyük ilgi gösteriyor.

  Tüm dünyada dijital merkez bankası para birimi için çalışmalar hız kazanırken İsviçre’den gelen haberler şaşırttı. Baş ekonomist Carlos Lenz, İsviçre Merkez Bankası’nın şu anda CBDC konusunda herhangi bir planı olmadığını açıkladı.

  Kripto para emektarı Bobby Lee, BTC‘in tüm zamanların en yüksek seviyesinden yarı yarıya kayıp yaşamasının geçmişteki piyasa zirvelerini yansıtmadığını söyledi. CoinShares CSO’su Meltem Demirörs, kripto para piyasasının mevcut çöküşünü “paper hands” (kağıt elleri) tasfiye edecek bir düzeltme olarak nitelendirdi.

  Dev kripto para borsası Huobi, Çin lokasyonunda bulunan kullanıcılara hizmetini sonlandıracağını açıkladı. CME Group’un mikro-Bitcoin vadeli işlemleri şimdiden bir milyondan fazla sözleşme ticareti yapmasıyla dikkat çekti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Haftanın ilk gününde kripto para piyasasında olumlu sinyaller gözlemleniyor. Bitcoin fiyatı, kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre yüzde 3.84 oranındaki yükselişle 34.417 dolardan işlem görüyor. 

  Altcoinlerde ise Ethereum son dönemde ciddi düşüşler yaşadıktan sonra bugün yüzde 10’dan fazla değer kazandı. Lider altcoin fiyatında yeniden 2 bin dolar seviyesinin üzeri görüldü. En değerli ilk 10 kripto para birimi içinde yer alan tüm altcoinlerde kademeli yükselişler devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle