Kripto Para

eToro borsası Dogecoin’i platforma ekledi

  Son dönemde adından en çok söz ettirmeyi başaran kripto para birimlerinden Dogecoin (DOGE) hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Dünya çapında 20 milyon kullanıcısı olan eToro, Dogecoin’i listelediğini duyurdu.

  Kripto para dünyasının en popüler platformları arasında yer almayı başaran eToro, müşterilerinden gelen talepleri de en iyi şekilde değerlendirmeye özen gösteriyor. Dev kripto para borsası, artan talepler karşısında harekete geçerek son dönemin yıldız Dogecoin’i (DOGE) listelemeye başladı

  Geniş bir kripto para kullanıcısı kitlesine sahip olan eToro borsasının Türkiye’ye erişime kapalı olduğu biliniyor. Japon köpek ırkı Shiba Inu temalı kripto paranın artan popülaritesinin bir sonucu olarak eToro borsası da listeleme duyurusunu yayınladı. Başta ünlü milyarder Elon Musk olmak üzere pek çok popüler ismin desteklediği Dogecoin hızlı yükselişine devam ediyor. 

  DOGE Yükselişi Durdurulamıyor

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk başta olmak üzere pek çok ünlü isim kripto para topluluğu tarafından DOGE destekçisi olarak tanınıyor. Sosyal medya paylaşımları ile destek ve büyük ilgi gören Dogecoin buna paralel olarak fiyatında adeta patlama yaşamasıyla da tüm dikkatleri üzerine çekti. 

  Kripto para dünyasının en popüler altcoin projelerinden biri olan DOGE fiyatındaki yükseliş son beklentilerden sonra yine zirve yaptı. Tesla CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz hafta Twitter hesabından “Doge’un babası, 8 Mayıs’ta SNL’de” yazmış ve yeni bir beklenti daha yaratmıştı. Bu hamlenin ardından altcoin yatırımcıları DOGE talebini de zirveye çıkardı.

  Elon Musk ve Dogecoin

  Kendisini Dogecoin’in babası olarak tanıtan ve her zaman destekçisi olan Elon Musk, altcoin yatırımcılarının da takip ettiği ünlü isimler arasında yer alıyor. Paylaşımda yer alan SNL ise, ABD’nin en ünlü televizyon şovlarından biri olan Saturday Night Live’ın kısaltması olması sebebiyle dikkat çekti.

  Kripto para topluluğu, 8 Mayıs tarihinde Elon Musk’ın bu televizyon programına katılacağı ve Dogecoin hakkında önemli gerçekleri açıklayacağını düşünmeye başladı. Bu beklentiler DOGE fiyatına da olumlu yansıdı. Litecoin’den çatallanarak oluşturulan Dogecoin, 2013 yılında Amerikalı Billy Markus ve Avustralyalı Jackson Palmer tarafından piyasa sürüldü

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle