Kripto Para

Bu bir ilk: Senato binasına BTC ATM’si yerleştirildi!

  Son yıllarda artan kripto para benimsenmesi ile sayıları artan Bitcoin (BTC) ATM’leri Meksika’da da yer buldu. Son dönemlerde Bitcoin’in yasal para ilan edilip edilmemesi üzerine tartışmaların devam ettiği Meksika’da, Senato binasına Bitcoin ATM’si yerleştirildi.

  Kripto paraların benimsenmesi, son yıllarda hızla artış gösterdi. Artan bu benimseme ile birlikte kripto paraların dünya genelinde daha geniş sınırlara ulaşması da hız kazandı. Her geçen gün artan kripto para adaptasyonunun bir neticesi olarak; Bitcoin (BTC) ATM’lerinin sayısı da ciddi oranda artış gösterdi. Bitcoin değişiminin ve işlemlerinin yapılabildiği bu ATM’ler, bu kez de Meksika Senato binasına girdi. Meksika’da son dönemlerde, bir süredir Bitcoin’in yasal para ilan edilip edilmemesi üzerine tartışmalar devam ediyordu.

  Meksika Senatosu’na BTC ATM’si Koyuldu

  El Salvador örneğinden sonra Latin Amerika ülkelerinde kripto paralara karşı tutum şekillenmeye başladı. Özellikle bu bölgedeki ülkelerde yerel paraların gittikçe değersiz hale gelmesi, bölgedeki insanların altın, ABD doları ve Bitcoin gibi varlıklara yönelmesine neden oldu. Bu ülkelerden biri olan Meksika’da da son dönemlerde yoğun olarak Bitcoin’in yasal para ilan edilip edilmemesi tartışmaları yer alıyor. Bu tartışmalar yaşanmaya devam ederken Senato binasına koyulan Bitcoin ATM’si, kripto para topluluklarını da heyecanlandırdı.

  “Meksika’da Özgürlük, Katılım ve Finansal Eğitim İçin”

  Meksika’da Senato binasına yerleştirilen Bitcoin ATM’si, ülkede faaliyete geçen 14. Bitcoin ATM’si oldu. Bitcoin ATM’si, Meksika Demokrat Devrim Partisi Grup Başkanı Miguel Angel Mancera’nın girişimleri sonucunda Senato’ya getirildi. Diğer yandan, bir Bitcoin destekçisi olan Senatçr Indira Kempis de Senato’daki bu Bitcoin ATM’sinin önünde bir fotoğraf çektirdi ve bunu da sosyal medyadan dünyaya duyurdu. Kempis paylaşımında “Meksika’da özgürlük, katılım ve finansal eğitim için” ifadelerine yer verdi.

  Meksika Devlet Başkanı’na Çağrı

  Bitcoin ATM’si ile pozunu paylaşan Kempis, Nisan ayı başlarında Miami’de düzenlenen Bitcoin 2022 konferansında sahneye konuşmacı olarak çıkmış ve Meksika Devlet Başkanı’na çağrıda bulunarak, bir an önce Meksika’da Bitcoin’in yasal para ilan edilmesini istemişti. Diğer yandan Senatör Mancera da ayrıca Bitcoin ATM’sinin kurulumundan önce Meksika’da kripto para birimlerini nasıl regüle edilmesi gerektiğinin ele alındığı bir toplantı düzenlemişti. Meksika’da, Bitcoin adına talepler giderek artıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle