Kripto Para

Dev şirket Bitcoin ATM’lerinin yüzde 400 arttıracak

  Sektörün popüler Bitcoin ATM firması Coin Cloud, dünya çapında çalışmaları ile kripto para dünyasının ilgisini çekiyor. Şirket bugüne kadar dünya çapında 2 binden fazla Bitcoin ATM’si kurdu. Bununla beraber 2021 yılında Bitcoin ATM’lerinin sayısının yüzde 400 oranında attırılması bekleniyor.

  Kripto para piyasasının lideri Bitcoin’in kullanım alanı her geçen gün artıyor. Bitcoin’e olan yatırımcı talebinin yükselmeye devam ettiği bu dönemde Bitcoin ATM’lerine de daha çok ihtiyaç duyuluyor. Emlak sektöründen turizme kadar birçok farklı alanda aktif olarak kullanılmaya başlanan ve ana akım haline gelen Bitcoin, dünya çapında Bitcoin ATM’si ihtiyacını da arttırıyor. Bitcoin ATM’si kurma konusunda sektörün lideri konumunda yer alan Coin Cloud şirketi ise yaptığı yeni çalışmalar ile dünya çapında Bitcoin ATM’si sayısını arttıracağını açıkladı.

  Turizm kapasitesinin genişlemesi Bitcoin ATM’lerine olan talebi arttırıyor

  Coin Cloud firmasının kurucusu olan Chris McAlary konu ile ilgili yaptığı yeni açıklama ile bugüne kadar dünyanın farklı yerlerinde toplam 2 bin Bitcoin ATM’si kurduklarını açıkladı. Bitcoin’in popülerliği arttıkça Bitcoin ATM’lerine yönelik talebin de artmaya başladığına dikkat çeken McAlary, 2021 yılı içinde 8 bin yeni Bitcoin ATM’si kurma hedefleri olduğunu belirtti. 2021 yılında dijital para makineleri kuruluşlarının ana akım haline geldiğini aktaran Chris McAlary, bu yıl Bitcoin ATM’lerin yüzde 400 oranında artış sağlayacaklarını belirtti.

  Şirketin kurucusu Chris McAlary, konu ile ilgili açıklamasında Bitcoin ATM’lerinin sektörlerle ilgili ilişkisine de değindi. Dünyada Bitcoin’e farklı sektörlerden gösterilen talebin Bitcoin ATM’lerine duyulan ihtiyacı arttırdığını açıklayan ünlü isim, özellikle turizm sektöründe Bitcoin kullanımın artmasının Bitcoin ATM’leri açısından talebi yükselttiğini belirtti. McAlary Las Vegas’ta kurdukları 16 ATM’nin turizm faaliyetlerinin yoğunluğu nedeni ile aktif kullanıldığını belirtti.

  Dünyada her saat yeni bir Bitcoin ATM’si kuruluyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in kitlesel benimsenmesi arttıkça Bitcoin ATM’lerinin sayısı da artıyor. Yapılan araştırmalar dünyada her saat yeni bir Bitcoin ATM’si kurulduğunu gösterdi. Bitcoin’e olan talebin artması ile Bitcoin ATM’lerine olan ihtiyacın artması arasında doğrudan bir korelasyon var.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle