Kripto Para

Cumhurbaşkanlığı’ndan NFT’ler hakkında video paylaşımı

  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, kripto para sektöründe 2021 yılında başlayan NFT çılgınlığına kayıtsız kalmadı. Cumhurbaşkanlığı’ndan yayınlanan bilgilendirme videosunda non fungible tokenlar (NFT) mercek altına alındı…

  Özellikle 2021 yılının başından itibaren kripto piyasasının en çok ilgi gören trendlerinden biri haline gelen non fungible tokenlar (NFT) büyük dikkat çekti. Alım satımı yapılamayan tokenlar olarak adlandırılan NFT’ler popüler kripto para borsalarında da yakından takip edildi.

  Kripto para sektöründe olsun veya olmasın pek çok ünlü isim ve markanın dikkatini çeken NFT’ler, eBay gibi pazar yerleri ile Binance gibi dev borsalarda sunuldu. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, piyasada bu denli büyük bir sükse yaratan NFT’ler hakkında yeni bir video yayınladı. 

  Değiştirilemez Jeton Olarak Tanımlandı

  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yayınlanan NFT videosunda, NFT’lerin tanımı yapıldı ve işlevsel özellikleri üzerinde duruldu. “Non fungible token” olarak tanımlanan NFT’leri “değiştirilemez jeton (token)” olarak tanımlayan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin videosu yerli kripto para yatırımcılarından büyük ilgi gördü.

  Videoda NFT tanımı yapılırken bunların içinde yer alan ve benzersiz özelliklerdeki akıllı sözleşmelere dikkat çekildi: “NFT’ler; kriptografik özetleme (hashing) yöntemleriyle üretilen özel bir jeton (token) türüdür. Kopyalanamayan ve benzersiz bir dijital varlıkla bağlantı kurmak için blockzincir teknolojosini kullanır.”

  NFT’lerin Temel Özellikleri Videoda Anlatıldı

  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin son dönemdeki blockchain ve kripto para sektörüyle ilgili videolarından sonuncusu olan NFT’ler hakkında önemli bilgiler paylaşıldı. Videoda NFT'lerin temel özellikleri arasında benzersiz ve birbirleriyle değiştirilemez olmalarına da ayrı bir parantez açıldı. 

  ERC-721 ve ERC-155 token standartlarını kullanan NFT’ler için piyasada nadir olmaları sebebiyle değerlerinin zamanla arttığı bilgisi de paylaşıldı. Kripto para piyasasında adından sık sık söz ettiren NFT'ler, son aylarda birçok kesimden büyük ilgi toplamayı başardı. Ünlü gazeteci, sanatçı ve şirketler NFT sektörüne giriş yaptı

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle