BTC yükselirken balinalar hareketlendi! Toplu satış gelir mi?

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki pozitif görünüm sürüyor. Aralık ayına hızlı bir başlangıç yapan BTC’nin yükselişi balinaları da hareketlendirdi.

  BTC aralık ayının ilk gününden beri devam eden yükseliş eğilimini koruyor. Lider kripto para birimi BTC 42 bin doları aşarak Nisan 2022’den beri en yüksek seviyesine ulaşmıştı. BTC’de boğaların güç kaybedip kaybetmediği ve kâr satışlarının ne zaman geleceği merak konusu oldu.

  Uzun süredir BTC’de yükseliş bekleyen yatırımcıların yüzünü güldüren sıçramalar aralık ayında geldi. BTC son yükseliş hareketiyle 2023 yılı içindeki performansıyla diğer finansal yatırım araçlarına fark atmayı sürdürdü. Kripto paralardaki bu pozitif görünüm, balina hesapları da harekete geçirmeye yetti.

  BTC Balinası Ralliyi Boş Geçmedi

  Zincir üstü verilerden balina hareketlerini takip eden Lookonchain yeni bir paylaşımda bulundu. Analistler, BTC’nin 42 bin doları test ettiği dönemde önemli bir kripto para yatırımcısının bir dizi stratejik işlem yaptığını açıkladı. Bu işlemler, tahmini 125,2 milyon dolar değerinde önemli bir BTC holdingi ile sonuçlandı.

  Lookonchain analistlerinin izlediği balina, kripto para alanındaki yatırımlarını aktif olarak yönetmeyi sürdürüyor. Balina hareketlerine bakıldığında dalgalı piyasa trendleri ile birebir uyumlu olması dikkat çekti. Balinanın ilk faaliyeti, 24 Ağustos’tan 2 Eylül’e kadar süren BTC rallisinde 6 bin BTC toplamak oldu.

  BTC Balinası Ufak Ufak Satışlara Devam Ediyor

  Balinanın akıllı ticaret taktikleri, bu ralliyi fırsata çevirmesine yetti. Bunun ardından 18 Ekim’de Binance borsasına 1000 BTC yatıran balina, satış işlemiyle piyasa koşullarından yararlandı. Balinanın 8 Kasım’da Binance borsasına 1000 BTC’lik bir parti daha taşıdığı görüldü.

  Kademeli satışlara devam eden balina BTC değeri tırmanmaya devam ederken 1000 BTC’lik ek miktar daha satış gerçekleştirdi. Balinanın Binance borsasına yatırdığı bu varlıkların ardından mevcut varlıkları 3000 BTC oldu. Bu varlıkların tahmini değeri 125,2 milyon dolara tekabül ediyor. Balina hesabındaki bu BTC’lerin gerçekleşmemiş kârı ise 45,8 milyon dolara yaklaşıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle