Kripto Para

Çin sosyal medyasında kripto para borsalarına yasak

  Çin’in Twitter platformu olarak bilinen Weibo, kripto para piyasasını da yakından ilgilendiren bir kararı açıkladı. Milyarlarca kişinin kullandığı Weibo, Çin merkezli kripto para birimlerinin hesaplarını askıya aldı…

  Çin merkezli dünyanın en popüler kripto para borsalarına şok bir uygulama kararı geldi. Çin’in Twitter’ı olarak bilinen ve milyarlarca aktif kullanıcısı bulunan Weibo platformu, yeni kararı ile kripto para basınının gündemine oturdu. Weibo yetkilileri, önde gelen kripto para borsaları Binance, Huobi ve OKEx ile MXC’nin hesaplarını dondurduklarını açıkladı.

  Çin’de bulunan kripto para yatırımcılarının bu sabah saatlerinde fark ettikleri yasak, kısa sürede platformun en çok konuşulan konularından biri haline geldi. Çin merkezli kurulan kripto para borsalarının resmi hesapları Weibo tarafından askıya alındı. Bu yasak kararını değerlendiren kripto para uzmanları, Weibo’nun direkt olarak Çin hükümetinin vermiş olduğu emirleri uyguladığını söyledi. 

  Çin Hükümetinin Baskısı Öne Sürüldü

  Daha önce de kripto para borsalarına sansür uygulanması konusunda Çin hükümeti tarafından baskı gören Weibo, bu kararı ile gündemdeki yerini aldı. Milyarlarca kullanıcısı bulunan sosyal medya devinden Binance, Huobi, OKEx ve MXC’nin resmi hesaplarının dondurulmasına yönelik ilk açıklamalar bekleniyor.

  Çin hükümeti tarafından verilen kararları doğrudan uyguladığı bilinen Weibo daha önce de buna benzer kararlar almıştı. Binance borsasının resmi Weibo hesabı ile üst düzey isimlere ait bazı hesaplar geçtiğimiz yılda da askıya alınmıştı. Çin içinde en çok kullanılan 3 kripto para borsası olan Huobi, OKEx ve Binance hesapları belirsiz süreliğine donduruldu.

  Binance Coin Yasak Haberinden Olumsuz Etkilendi 

  Son dönemde yükseliş ivmesi ile dikkat çeken Binance Coin (BNB) tokenları, bu haberin ardından Çinli yatırımcıların da etkisi ile düşüşe geçti. BNB’de birkaç saat içinde yüzde 4.6 oranında değer kaybı yaşandı. 

  Diğer popüler kripto para borsalarının da token fiyatlarında azalma meydana geldiği görüldü. Huobi’nin yerel tokenı HT fiyatı yüzde 8.6 oranında, OKT ise yüzde 1.3 oranında değer kaybı yaşadı. Çin hükümetinden gelebilecek olumsuz haberler de kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle