Kripto Para

Polkadot ekibinden heyecanlandıran haber: Beşinci aşama

  Polkadot kurucusu Gavin Wood, Polkadot’un gelişim süreci hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Wood, bu süreçte beşinci ve son aşamaya geçildiğini açıkladıktan sonra son 2 koşula odaklandıklarını söyledi…

  Polkadot ağında geçen yıl gerçekleştirilen Mainnet lasmanı ardından parachainlerin Kusama ağında test organizasyonları başladı. Bu senenin ilk aylarında hazır olması planlanan parachain teknolojisi, test ağında karşılaşılan problemler sebebiyle ertelenmek durumunda kaldı. 

  Polkadot kurucusu Gavin Wood, Polkadot’un gelişim sürecindeki aşamalar hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Ünlü ismin açıklamasına göre parachainlerin başarılı olabilmesi için ilk olarak tam kapsamlı bir harici denetim altında tutulması gerekiyor. Bunun yanı sıra parachainlerin test edildiği Kusama ağında en az bir parachainin fonksiyonel olması önem arz ediyor.

  Polkadot Kurucusu Gavin Wood Açıklamaları

  Parachain bu kapsamda öne çıkan iki şartın da gerçekleşmesi durumunda Polkadot ağında uygulanmaya başlayacak. Uygulama özel bir veri yapısına sahip olan parachain, Relay Chain üzerinde paralel olacak şekilde aktif edilecek. Bu özellik, Polkadot sistemini işlemleri paralelleştirip ölçekleme yapabilmek amacıyla kullanılacak.

  Polkadot kurucusu Gavin Wood, ağ üzerinde denetim sürecinin başladığını belirterek tüm dikkatleri üzerine çekti. Kusama ağında yapılması planlanan deneylerin önümüzdeki günler içinde başlatılacağı bilgisini paylaştı. Bu deneylerin üç aşamadan oluşması bekleniyor.

  DOT Fiyatında Yükseliş Beklentisi

  Sürecin ilk aşamasında Kusama üzerinde shell parachain’i kurulacak ve ardından bunun 24 saat boyunca aralıksız çalışması halinde ikinci aşamaya geçilecek. Sürecin ikinci aşamasında ise Statemine parachain’ine doğru güncelleme gerçekleştirilecek

  Ekibin çalışmaları neticesinde statemine kurulumunun başarılı sonuç vermesi durumunda açık artırma işlemlerine başlanacak. Polkadot kurucusu Gavin Wood, Polkadot ekibinin önümüzdeki aylarda güvenilirliğe, kodu yeniden yapılandırmaya ve performansa odaklanacağını söyledi. Bu gelişmelerin akabinde DOT fiyatında da yükseliş beklentisi oluştu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle