Kripto Para

Bitcoin gaza bastı! Tüm zamanların rekoru kırıldı

  Lider kripto para birimi Bitcoin geçen hafta yaşadığı düzeltmelerin ardından bugün yeniden fiyat rekoru kırdı. 60 bin dolar seviyesine ulaşan Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Son 24 saat içinde yüzde 5’in üzerinde değer kazanan kripto para kimi borsalarda 60 bine ulaşırken, Binance borsasında ise 60 bin 200 dolar seviyesine kadar çıktı.

  Bitcoin 2020 yılının aynı döneminde inanılmaz bir fiyat düşüşü yaşamıştı. 2020 yılının mart ayında tüm dünyada etkisini göstermeye başlayan Covid-19 salgınından kaynaklı bir gecede büyük düşüş yaşayan Bitcoin, 4 bin doların altına gerilemişti. Ardından ise yukarı yönlü ivme alan kripto para 1 yıl içinde yüzde 1500 oranında değer kazanmış oldu.

  2020 yılı Bitcoin için salgının etkisi ile rallinin hızlandığı inanılmaz bir yıl oldu. Mart ayında yaşadığı büyük düşüşün ardından yeni bir ralliye başlayan lider kripto para birimi, salgın sürecinde global ekonomilerde yaşanan gelişmelerde etkilendi. Bu gelişmelerle beraber şuana kadar görülmeyen inanılmaz bir fiyat yükselişi yaşadı.

  Teşvik paketi Bitcoin rekoru üzerinde etkili oldu

  Bitcoin geçen hafta kripto para piyasasında yaşanan gelişmelerin etkisi ile büyük bir satış baskısı ile karşı karşıya kamıştı. Satış baskısından kaynaklı büyük düzeltme yaşayan lider kripto para birimi 43 bin dolar seviyesine kadar geriledi.  Düzeltmenin ardından ise yavaş bir toparlanma söz konusu olmuştu.

  Bitcoin hafta başından bu yana toparlanma gösteriyor. Bugün ise 60 bin dolar seviyesine ulaşarak tarihi rekorunu tazeledi. Kripto paranın fiyat yükselişi üzerinde ise ABD’de onaylanan 1.9 trilyonluk teşvik paketinin etkili olduğu düşünülüyor. Uzun zamandır gündemde olan teşvik paketi dün ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalandı. 2020 yılında o dönemki ABD Başkanı Donald Trump tarafından verilen teşvik paketi de Bitcoin ve altcoin fiyatlarına olumlu yansımıştı.

  Kurumsal yatırımcı ilgisi fiyat yükselişlerini destekliyor

  Bitcoin’in fiyat artışı üzerinde etkili olan kurumsal yatırımcı ilgisi de tüm hızı ile devam ediyor. 2020 yılında yoğun şekilde başlayan kurumsal yatırımcı ilgisi Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık yatırımının ardından da artış göstermeye başladı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle