Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 25 Nisan 2023

  Kripto para piyasalarındaki akümülasyon devam ediyor. Lider kripto para birimi 28 bin dolar altında fiyatlanmayı sürdürüyor. Altcoin’lerde ise karışık seyir yeni günde de devam ediyor.

  25 Nisan 2023 Salı günü Bitcoin (BTC) ve altcoin piyasalarında yaşanan en önemli gelişmeleri sizler için gün sonu özetimizde derledik.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Küresel ödeme devi Visa, Web3 için iş ilanı açtı. Visa tarafından açılan ilana göre şirket, Ethereum’a (ETH) aşina bir Web3 yazılımcısı işe alacak.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Rus kullanıcılara uyguladığı kısıtlamayı kaldırdı. Borsadan yapılan resmi açıklamada Rus kullanıcıların yeniden banka kartları aracılığı ile borsaya itibari para yatırmaya başlayabilecekleri söylendi.

  Son günlerin konuşulan ismi Pepe (PEPE) Token hakkında manipülasyon iddiaları ortalığı karıştırdı! Zincir üstü veri analisti Lookonchain tarafından ortaya çıkartılan iddialara göre proje geliştiricileri, merkezi borsa listelenmeleri ardından 7,76 trilyon adet satış yaparak yatırımlarını 3 bin 200’e katladılar.

  Dijital varlık yatırım şirketi 21Shares’in analisti Tom Wan tarafından oluşturulan Dune Analytics veri panosu, Ethereum (ETH) staking miktarlarını ortaya koydu. Verilere göre geçtiğimiz hafta 1 milyar doları aşana değerdeki 571 bin 950 adet ETH staking sözleşmeleri yatırıldı.

  XRP Ledger (XRPL) yeni bir programın duyurusunu yaptı. 12 haftalık bir XRPL Accelerator programını duyuran XRPL, bu yeni uygulama ile blockchain teknolojisini ve bunu konuya yönelik girişimcileri desteklemeyi hedeflediğini söyledi.

  Kripto para analisti ve stratejist Michael van de Poppe, lider kripto para birimi için önemli seviyeleri Twitter hesabından paylaştı. Analist bir müddet daha mevcut konsolidasyonun devam edebileceğini söylerken, Bitcoin’in yeniden 27 bin 800 doları aşması ile birlikte değer artışlarının yaşanacağını belirtti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasalarındaki yatay görünüm yeni günde de devam etti. BTC fiyatının %bitcoin+usd% dolardan işlem gördüğü yeni günde ETH %ethereum+usd% dolardan el değiştiriyor. Altcoin’lerde karışık seyrin görüldüğü bugün bazı altcoin’lerin son dakika fiyatlaması şu şekilde değişti:

  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • AVAX - %avalanche+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • DOGE - %dogecoin+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle