Kalemder

Ethereum 2.0 sözleşmesine bağışlar 4 milyar doları geçti

  Kripto para piyasasında yakından takip edilen Ethereum 2.0 sözleşmesinde son durum açıklandı. Glassnode şirketinin verilerine göre ETH 2.0’da stake edilen toplam miktar 4.1 milyar dolar değere ulaştı…

  Kripto para sektörünün dev şirketlerinden Glassnode verilerine göre Ethereum (ETH) ile ilgili yeni bir ATH görüldü. Şirketin paylaşımında yer alan bilgiler, Ethereum 2.0 depozito sözleşmesinde yaklaşık 4.1 milyar dolar değerinde koin kilitli olduğunu ortaya koydu. Sözleşmeye bağış yapanların yatırdığı ETH sayısı, 4,1 milyar dolar değeriyle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

  ETH Stake’i Durmaksızın Devam Ediyor

  Glassnode şirketi, ETH 2.0 sözleşmesinin ve stake’lerin ne durumda olduğunu yakından takip ediyor. Aralık ayından bu yana verileri güncelleyen analistler, yeni bir rekor seviyenin görüldüğünü açıkladı. Buna göre ETH 2.0’da yarım milyondan fazla ETH kilitlenmiş durumda. Bu veriler ilk hedefin üzerine çıkıldığını gösteriyor.

  ETH kilitlemek, bir süredir Ethereum topluluğunda beklenen ETH 2.0 güncellemesinin ilk aşamasını başlatmak için gerekli bir işlemdi. Saniyedeki işlem sayısını büyük ölçüde artırması, diğer ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmesi ve Ethereum blok zincirini PoW’dan PoS’a kararması bekleniyor. Sözleşmeye katılan Ethereum kullanıcıları, bu güncelleme ile birlikte mevduat sözleşmesine kilitlenmek üzere daha fazla ETH göndermeye devam ediyor. 

  Ethereum Fiyatında Yeni Rekor Görülür Mü?

  ETH 2.0 güncellemesinde bu gelişmeler devam ederken, topluluğun gözü de diğer bir yandan lider altcoinin fiyatına kilitlenmiş durumda. Kripto para sektörünün en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum fiyatı bin 429 dolar seviyesine yakın bölgeden işlem görmeye devam ediyor. Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği ETH fiyatında büyük bir yükseliş ivmesi yaşanması bekleniyor.

  Ethereum fiyatı, Bitcoin’in konsolide olmasından sonra kripto para piyasasında ciddi bir yükseliş trendine girmişti. Ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan bin 470 dolara kadar tırmanan Ethereum fiyatında yeni rekor sesleri yükselmeye başladı. Analistler Ethereum fiyatındaki gelişmeleri yakından incelemeye ve yatırımcıları bilgilendirmeye devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle