Kripto Para

Bitcoin alacağını açıklayan MicroStrategy ile yükseliş geldi

  Kripto para sektöründe adından sık sık söz ettiren MicroStrategy, Bitcoin satın almak için hazırladığı planı duyurdu. İnternet sitesi üzerinden yapılan açıklamada 600 milyon dolarlık tahvil satışı gerçekleştirilecek…

  Kripto para piyasalarında hareketli saatler yaşanırken, önde gelen iş zekası şirketi MicroStrategy tarafından yeni bir duyuru yayınlandı. Kripto para sektöründe yüklü miktarda BTC alımlarıyla sık sık gündeme gelen şirket yeni bir Bitcoin alım planını paylaştı. Şirketin resmi internet sisti üzerinden yapılan açıklamada 600 milyon dolarlık tahvil satışı gerçekleştirmeyi planlıyor.

  MicroStrategy’den Bitcoin Alım Hamlesi

  İş zekası şirketi MicroStrategy, Bitcoin satın alma yarışında Tesla ve Grayscale şirketlerine yetişmek için elinden geleni yapıyor. Şirket, bugün yaptığı basın açıklamasında 600 milyon dolarlık tahvil satışı gerçekleştirmeyi planladığını duyurdu. Bu açıklamalar, kripto para basınında geniş yankı bulurken aynı zamanda Bitcoin fiyatına da olumlu yansıması ile dikkat çekti.

  Son dönemin popüler iş zekası şirketi MicroStrategy resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Senetler teminatsız olacak, MicroStrategy’nin üst düzey yükümlülükleri olacak ve 15 Ağustos 2021’den başlayacak. Her yıl 15 Şubat ve 15 Ağustos’ta altı ayda bir ödenecek faiz ödemesi yapılacaktır. Daha önce geri satın alınmadığı, kullanılmadığı veya şartlarına uygun olarak dönüştürülmediği sürece, senetler 15 Şubat 2027’de sona erecektir. MicroStrategy, 20 Şubat 2024 tarihinde veya sonrasında belirli koşullara tabi olarak, senetlerin tamamını veya bir kısmını nakde çevirebilir.”

  Bitcoin Fiyatı 51 Bin Doları Geçti

  Kripto para basınında yer alan bu önemli haberin ardından Bitcoin (BTC) fiyatı 51 bin dolar seviyesine ulaşmayı başardı. Binance kripto para borsası verilerine göre 51 bin dolar seviyesine gelerek önemli bir kilometre taşını geride bırakan Bitcoin yatırımcısını sevindirdi.

  Lider kripto para birimi, MicroStrategy’nin bu yeni hamlesiyle ise, yeniden 51 bin dolara ulaşarak bir süre bu seviyede tutunmayı başardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle