Kripto Para

Anynomous’un tehdidi, Elon Musk’ın umurunda değil!

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz hafta dünyanın bildiği ünlü hack grubu Anonymous tarafından tehdit edilmişti. Anonymous, Elon Musk’ı attığı tweet’lerden dolayı “piyasayı manipüle etmek” ve “insanların hayatını mahvetmek” ile suçlamıştı. Elon Musk, Anonymous’un tehditleri ile dalga geçti.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında kripto para piyasalarının en popüler ismi haline geldi. Musk’ın kripto paralar ile ilgili yaptığı paylaşımlar olumlu ya da olumsuz anlamda piyasayı doğrudan etkileyebilir. Bunun birçok örneği yakın tarihte görülmüştü. Hatta son olarak Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketinin Bitcoin (BTC) ödemelerini hiçbir zaman kabul etmeyeceği haberini yalanlaması sonrası Bitcoin hızla artış gösterdi. Bu nedenle Elon Musk, uzunca bir süredir kripto para piyasalarını manipüle etmekle zaten suçlanıyordu. Ancak geçtiğimiz hafta, konuya Anonymous dahil oldu.

  Anynomous’un Tehdidi

  Dünyaca ünlü hack grubu Elon Musk’a yönelik yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer vermişti:

  “Milyonlarca perakende yatırımcı hayatlarını iyileştirmek için kripto para kazançlarına gerçekten güveniyordu. Elbette yatırım yapanlar riskleri de biliyordu fakat tweetleriniz ortalama çalışan bir insanı açıkça görmezden geliyor.

  Odadaki en zeki kişi olduğunu düşünebilirsin ama şimdi eşini buldun. Biz Anonymous’us! Biz lejyonuz, bizi bekleyin!”

  Elon Musk’ın Cevabı

  Anonymus’un bu tehdidinden sonra Elon Musk bu tehdit ile dalga geçmek için Anynomous’un paylaşımındaki görsel üzerinden şakalar yaptı. Musk, Miley Cyrus’un Disney dizisinde “Hannah Montana” olarak çifte hayat sürdüğünü ortaya çıkardığını paylaştı. Paylaşımda “Hannah Montana aslında Miley Cyrus” ifadeleri yer alıyor.

  Elon Musk Anynomous’a Kulak Asmıyor

  Elon Musk aslında daha önce de Anynomous’un söz konusu tehdit paylaşımı ile dalga geçmişti ancak o dönemde sadece öpücük emojisi kullanmayı tercih etmişti. Musk bu kez doğrudan Anynomous’un paylaştığı videodaki görseli kullanarak şaka yaptı. Anynomous’un bu paylaşım sonrası bir cevap verip vermeyeceği, verirse nasıl bir cevap vereceği merak ediliyor.

  Anynomous’un daha önceki vukuatları arasında Kuzey Kore hükümetinin web sitesini ele geçirmek ve DDoS-ing Visa’yı hacklemek gibi eylemler bulunuyor. Ancak Elon Musk’ın bunları dikkate almadığı açıkça görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle