Kripto Para

Copa America coşkusuyla ARG token fiyatı fırladı!

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde yoğun olarak görülen taraftar token akımı, devam etmekte olan Copa America turnuvasıyla adeta şahlandı. Turnuvada Arjantin milli takımının başarılı ilerleyişi, taraftar token’larını uçuşa geçirdi.

  2021 yılında kripto para piyasaları beklenmedik şekilde büyüdü ve ortaya birçok yeni kripto trendi çıktı. Kripto paraların hemen hemen her sektöre girmesinin kaçınılmaz sonucu olarak kripto paralar kendisini spor alanlarında da gösterdi. Bununla birlikte, özellikle de futbol kulüplerinin taraftar token’ları 2021 yılında ortaya çıkmaya başladı. Taraftarlar, destekledikleri takımlarının anketlerinde ve belli kararlarında söz sahibi olmak, yatırım yapmak ve al-sat ile para kazanmak için taraftar token’larına akın etti.

  Dünyanın çeşitli ülkelerinde çeşitli takımlarla yapılan anlaşmalar sonrası ortaya çıkan taraftar token’ları, özellikle de ilgili kulübün müsabaka günlerinde artış gösteriyordu. Bu alışılagelmiş durum, bu kez de kendisini devam etmekte olan Copa America turnuvasında gösterdi. Güney Amerika Futbol Şampiyonası devam ederken, Arjantin milli takımı başarılı bir performans ortaya koyuyor. Arjantin’in turnuvadaki başarısı, haliyle Arjantin milli takımının taraftar token’ini ayaklandırdı.

  ARG Token Fiyatı 2 Haftada Yüzde 400 Arttı

  Copa America turnuvasının yanı sıra bu yaz Euro 2020 maçları da taraftar token’larının hareketlenmesini sağladı. Yatırımcılar, özellikle de futbolla ilgilenen yatırımcılar, turnuvalar sayesinde yönünü taraftar token’larına çevirdi. Futbol coşkusunun yoğun şekilde yaşandığı son dönemlerde Arjantin fan token (ARG) çok ciddi yükselişler elde etti. Arjantin milli takımının başarılı ilerleyişi ile paralel olarak 2 hafta önce 2 dolar seviyesinde olan ARG token fiyatı, turnuva sırasında 8,15 dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş yaklaşık %400 oranında bir değer artışına işaret ediyor.

  Arjantin – Brezilya Rekabeti Token’lara Yansıyabilir

  Copa America turnuvası 11 Temmuz Pazar TSİ 3.00’da Arjantin – Brezilya maçı ile sonlanacak. Finalde dünyanın en iyi futbolcuları arasında gösterilen, Barcelona’dan eski takım arkadaşları Messi ve Neymar ikilisi karşı karşıya gelecek. Öte yandan Arjantin ve Brezilya’nın çok uzun yıllardır futbol konusunda ciddi bir çekişme içinde olduğu da biliniyor. Maradona ve Pele örnekleri gibi bu çekişme günümüzde de devam ediyor. Bu nedenle de final maçının oynanacağı gün ve maç esnasında ARG token fiyatlarında hareketlilik yaşanması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle