Kripto Para

Biden’ın vergi tasarısı kriptoyu nasıl etkiler?

  ABD Başkanı Joe Biden’ın sermaye kazançları üzerindeki vergi oranını arttırma planı kripto para piyasasında büyük yankı uyandırdı. Konu ile ilgili değerlendirme yapan Cardano yaratıcısı Charles Hoskinson, bu durumun kripto para piyasası için olumsuz bir gelişme olabileceğini belirtti.

  Joe Biden’in seçim çalışmaları döneminde söz ettiği vergi arttırımı bu hafta kripto para piyasasının önemli gündemlerinden biri oldu. Biden’in sermaye kazançları üzerindeki vergileri arttırmak için tasarı hazırlığında olduğu ve yakın zamanda tasarıyı meclise sunacağı haberleri kripto para piyasasında hareketlilik yarattı. Milyonerlerin vergi oranının yüzde 43.4 oranına yükseleceğine yönelik haberler kripto para piyasasındaki düzeltmenin nedeni olarak değerlendirildi. Konu ile ilgili yeni açıklama da Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson’dan geldi.

  Ask Me Anything oturumunda söz alan Charles Hoskinson sermaye kazançları üzerindeki vergini arttırılmasının kripto para piyasası için iyi bir işaret olmadığını belirtti. Hoskinson bu durumun piyasada çöküş yaratabileceğini düşünüyor.

  Charles Hoskinson: Sermaye kazançlarına ek vergi konulması kripto piyasasını çökertebilir

  Charles Hoskinson açıklamalarında mevcut hükümetin yeni hamleleri ile denizaşırı kurumlar için kurum vergisinin ve kişisel vergilerin ikiye katlanmasının olası olduğunu belirtti. Sermaye kazançlarına ilişkin vergi önerisinin de yüzde 20’de yüzde 43.5’e çıkarılması yönünde olduğunu açıklayan Hoskinson bu durumun kripto para sektöründe büyük darbe vurabileceğini belirtti.

  Mevcut yönetimin getirmeyi planladığı vergi zamlarının tahmin edilenden daha büyük etkiler göstereceğini açıklayan Hoskinson, bu değişikliğin birden fazla faktörü etkileyeceğini belirtti. Ünlü isim sermaye kazancı vergilerinin yüzde 43.4 oranına çıkarılmasına yönelik tasarının kabul edilmesi ile başta kripto para piyasası olmak üzere tüm piyasalarda büyük bir yıkım yaşanacağını belirtti. Hoskinson kripto para piyasasında çöküş yaşanabileceğini iddia ediyor.

  Biden’in vergi tasarısı Bitcoin’de sert düzeltmeye neden oldu

  Joe Biden’in vergi tasarısı bu hafta kripto para piyasasını etkilemeye başladı. Bitcoin bu hafta ciddi bir düzeltme yaşadı ve 50 bin doların altına geriledi. Yaşanan sert düzeltme ile ilgili açıklama yapan analistler, söz konusu vergi tasarısının gerileme üzerinde etkili olduğunu iddia ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle