Kripto Para

CZ boğa sinyali demişti… O içerik apar topar kaldırıldı!

  Çin’in en büyük televizyon kanalı CCTV’de yayınlanan Bitcoin hakkındaki video kaldırıldı! Binance CEO’su CZ’nin “boğa sinyali” olarak değerlendirdiği video, Binance patronunun paylaşımı sonrası CCTV tarafından silindi.

  24 Mayıs tarihinde Çin’in devlet kontrolündeki en büyük televizyon kanalı CCTV’de Bitcoin (BTC) ve NFT’ler ile ilgili kısa bir film yayınlanmıştı. Çin tarafından getirilen BTC yasağını takip eden 2 yıl sonra gelen video yatırımcıları heyecanlandırırken, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in patronu Changpeng Zhao (CZ) bu filmi “boğa sinyali” olarak görmüştü. Bugün şaşırtıcı bir şekilde video CCTV tarafından silinirken, herhangi bir açıklama yapılmadı.

  Kripto Topluluğu Heyecanlanmıştı!

  CCTV tarafından 24 Mayıs tarihinde yayınlanan, “Hong Kong Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu: 1 Haziran’dan itibaren sanal varlık işlem platformları için zorunlu bir lisanslama sistemini uygulayacak” başlıklı içerik büyük yankı uyandırmıştı. Çin tarafından Bitcoin yaklaşık 2 yıl önce yasaklanmıştı. Bizzat Çin devletinin kontrolündeki CCTV’de Bitcoin ve NFT teknolojisine yönelik hazırlanan bu video kripto topluluğunu heyecanlandırmıştı.

  Hong Kong son süreçte bir kripto merkezine dönüşüm için adım atmış ve Çin’in ise yayınla birlikte örtülü bir şekilde bu girişime destek verdiği kulislerde konuşuluyordu. Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) yasaklayıcı tavrına karşın Uzak Doğu’dan gelen bu destek sinyalleri yatırımcılara olumlu yansımıştı.

  CZ Boğa Sinyali Dedi!

  Çin’in 2 yıl önce yasakladığı Bitcoin için kendi devlet kanalında yayınladığı video sonrası topluluk heyecanlanmış, dünyanın en büyük kripto para borsasının patronu Changpeng Zhao (CZ) bu durumu boğa sinyali olarak değerlendirmişti. Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan CZ, “CCTV kripto parayı yayınladı. Çince konuşan topluluklar uğultu halinde. Tarihsel olarak, bu tür yayınlar boğa koşularına yol açıyor. Geçmişin geleceği tahmin ettiğini söylemiyorum ve finansal bir tavsiye değil.” ifadelerini kullanmıştı. CZ’nin bu açıklaması ardından CCTV apar topar videoyu sildi!

  Güney Kore’de Yeni Kripto Yasası Kabul Edildi!

  Bir diğer Uzak Doğu ülkesi Güney Kore ise Terra çöküşü ardından kripto sektörüne denetimi artırdı! Kripto paralarla ilgili yeni yasa tasarısı hazırlanan ülkede Güney Kore Ulusal Meclisi oy birliği ile hazırlanan yeni yasa tasarısını onayladı. Yeni yasa yetkililerin elinde bulunan Bitcoin gibi kripto varlıklar hakkında rapor verilmesini öngörüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle