Kripto Para

Elon Musk DOGE’u unuttu, yeni meme token ses getirdi!

  Dünyanın en zengin insanı, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın kripto paralara ve özellikle de meme token’lara olan ilgisi artık herkes tarafından biliniyor. Kurnaz bir kripto para girişimcisi de Musk’ın bu ilgisini lehine çevirerek yeni bir meme token’ı tanıtmayı ve yatırım almayı başardı. Söz konusu meme token kısa sürede ciddi yükselişler yakaladı.

  2021 yılının hemen başlarında Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u geride bırakarak dünyanın en zengin insanı konumuna gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto para piyasalarında da 2021 yılında büyük ses getirdi. Kripto para destekçisi olduğu bilinen ve başta Dogecoin (DOGE) olmak üzere meme token’lara apayrı bir ilgi besleyen Elon Musk’ın bu ilgisi, bir meme token girişimcisinin dikkatini çekti. Girişimci, Elon Musk’ın meme token ilgisini kurnaz bir yöntemle lehine çevirdi ve yeni varlık kısa sürede çok ciddi yükselişler elde etti.

  Kurnaz Girişimciden Akıllıca Hamle

  Söz konusu kripto para girişimcisi Twitter’da bir hesap açtı ve hesabın ismini “Musk World” olarak belirledi. Bu hesaptan ilk etapta yalnızca Elon Musk ile ilgili paylaşımlar yapılıyordu. Hesabın sahibi bu hesapta bol bol Tesla ve SpaceX haberlerine, bu yöndeki gelişmelere yer veriyordu. Hesap bir süre sonra amacına ulaştı ve hesaptan yapılan bir paylaşım Elon Musk’ın dikkatini çekti. Elon Musk, “Musk World” isimli hesaptan yapılan bir paylaşımı beğendi ve kurnaz girişimci bu aşamadan hemen sonra hesabın ismini “Milo Inu” olarak değiştirdi. Milo Inu (MILO) da girişimcinin piyasaya sürdüğü meme token’ın ta kendisiydi.

  Yatırımcılar “Fırsat” İçin Varlığa Koştu

  Kurnaz girişimcinin hamlesinin ardından, Twitter’da birçok kullanıcı, sanki Elon Musk’ın “Milo Inu” isimli varlığın hesabından yapılan paylaşımı beğendiğini düşündü. Bu hamle sonrasında Milo Inu hızla yüksek miktarlarda yatırım almaya başladı. Zira daha önce Elon Musk’ın tek bir Twitter paylaşımı, küçük bir açıklaması, yaptığı bir şaka ve hatta sadece bir iması bile meme token’ların çok ciddi oranlarda yükselmesini sağlamıştı. Bu fırsattan yararlanmak isteyen yatırımcılar da kurnaz girişimcinin hamlesi sonrasında varlığa yöneldi ve Milo Inu Token fiyatı kısa sürede yükseldi.

  Tek Beğenisi Kriptoda Yön Değiştiriyor

  Görüldüğü gibi Elon Musk’ın Twitter’da herhangi bir paylaşımı beğenmesi bile artık kripto para sektörüne yön verebilecek bir noktaya geldi. Milo Inu Token’ın bir paylaşımını beğenmiş gibi görünen Musk’ın hamlesinden sonra hızla yükselen MILO fiyatı, gerçeğin ortaya çıkmasıyla birlikte bu kez de düşüşe geçti. Ancak MILO her ne kadar değer kaybı yaşamış olsa da girişimcisinin kurnaz adımlarıyla başarılı bir reklam yürütmüş oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle