Kripto Para

Aylar sonra ilk kez! XRP 1 doların üstünü gördü

  Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) öncülüğünde başlayan yukarı yönlü hareketlilikler altcoin piyasasını da benzer şekilde etkiledi. Bu genel hareketlilikte XRP boğalarının da harekete geçtiği görülüyor. Gelen ataklarla birlikte XRP, uzun bir süre sonra 1 dolar sınırının üstünü görmeyi başardı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 21 Temmuz tarihinde bir yükseliş hareketi başlattı. Mayıs ayından bu yana beklenen bu hareket, daha sonra 40 bin dolar bandına kadar uzandı. Bu süreçte lider altcoin Ethereum da (ETH) da yükselişleriyle Bitcoin’e paralel hareket etti. Piyasanın en büyük 2 kripto varlığının yukarı yönlü ivmelenmesi, altcoin piyasasını da benzer şekilde harekete geçirdi. Gelen hareketliliklerle birlikte kripto para sektörünün piyasa değerinde yeniden ciddi artışlar kendisini gösterirken, önde gelen birçok altcoinin de sınırlarını zorlamaya başladığı görüldü.

  XRP Direnç Bölgelerini Tek Tek Aştı

  Piyasanın önde gelen altcoinlerinden biri olan XRP, altcoin piyasasındaki bu hareketliliğe ayak uydurmayı başardı. Gelen yükselişler sonrasında XRP, 13 Ağustos tarihinde 1 dolar seviyesinin üzerini gördü. XRP boğalarının piyasaya inmesiyle birlikte 1 dolar sınırını aşan XRP, böylece 2 ay sonra ilk kez bu seviyenin üzerini görmüş oldu. Bu atak öncesinde XRP 0,77 dolarlık pivot direnç bölgesini aştı ve 0,80 dolar üzerine çıktı. Ardından XRP atağını kesmedi ve sırasıyla 0,84 ve 0,91 dolar seviyelerindeki dirençleri de aşmayı başardı. XRP sonrasında 1 doların üzerini gördü.

  Analistler XRP İçin Ne Diyor?

  XRP 13 Ağustos tarihinde bir kez daha 1 doların üzerine çıkmayı başardı. XRP bu seviyeyi son olarak Haziran ayı başında görmüştü ve o dönemde yatay bir seyirde 1 dolar etrafında fiyatlanıyordu. Piyasadaki geri çekilme trendinden önce ise XRP 2 dolar sınırına kadar yaklaşmıştı. Analistler, XRP’nin RSI aşırı alım bölgesinde işlem gördüğünü ve MACD yükseliş trendini doğruladığını ifade ediyor. Analistler, 1 dolar desteğinin korunabilmesi için fiyatın 1,02 dolar üzerinde tutunmayı başarmasının gerekli olduğunu belirtiyor.

  XRP 48,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 10 kripto para arasında 6. konumda yer alıyor. Ayrıca son yükselişlerle birlikte XRP işlem hacmi de 6,1 miyar dolar seviyesine ulaştı.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle