Kripto Para

Paxos kripto para bankası ABD’de yasal onay aldı

  Kripto para dünyasının geleceği tartışma konusu olmaya devam ederken sektörün önemli kuruluşları da yasal onay almayı sürdürüyor. Paxos kripto para bankası, ABD’de yasal onay alan üçüncü kripto para girişimi oldu…

  ABD Para Birimi Kontrol Ofisi (OCC) tarafından onaylanan Paxos, bu kapsamda federal olarak regüle edilen üçüncü kripto para bankası olmasıyla dikkat çekti. Kripto para sektörünün benimsenmesi ve yasal olarak onaylanması konusunda önemli bir adım atıldı. ABD’de bankacılık sektörünü düzenleyen kurumlar, kripto para sektöründe faaliyet gösteren banka ve finansal kuruluşları regüle etmeye devam ediyor.

  OCC tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, kripto para dünyasında adından söz ettirmeye başlayan Paxos kripto para saklama hizmetleri regüle edildi. Stabil kripto para yönetimi, ödem takas ve diğer hizmetler sunabilecek  bir kuruluş haline getirilen Paxos, federal olarak düzenlenmiş kurum unvanını almayı başardı.

  Onay Alan Üçüncü Kripto Para Bankası Oldu

  Bu onayın ardından Paxos, ABD’de faaliyetlerini daha da güvenli bir şekilde sürdürmeye başlayacak. Kripto para basınında geniş yankı bulan regülasyon işlemi sonrasında Paxos, Anchorage ve Protego’nun ardından üçüncü kripto bankası olmayı başardı. Bilindiği üzere popüler kripto para borsası Kraken ve Avanti gibi şirketler de Wyoming’de regüle edilmişti.

  Federal olarak eyalet çapında düzenlemelere tabi tutulan kripto para sektöründeki firmaların sayısı da giderek artmaya başladı. Bu regülasyon onayı ile birlikte kripto para bankasına iş planını yürütmek ve OCC yetkililerine güvenli şekilde çalışabileceğini kanıtlamak için bir buçuk yıl süre verildi. Bu süre boyunca OCC, kripto para bankasının tüm faaliyetlerini denetleme altında tutacak

  Kripto Para Sektörü İçin Önemli Adımlar

  Düzenleyici kurum olan ABD Para Birimi Kontrol Ofisi (OCC), şirketin faaliyetlerini değerlendirip nihai onayı verip vermeyeceğini kararlaştıracak. Dolayısıyla henüz Paxos için kesin olarak onaylandı demek mümkün olmasa da kripto para sektörü için önemli adımlar atıldığı görülüyor. Süreç hakkında açıklamalarda bulunan Paxos Baş Hukuk Müşaviri Dan Burstein 18 aydan çok daha kısa bir sürede onayın kesinleşeceğini ifade etti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle