Kripto Para

DOGE patlıyor mu? Yüzde 30 düştü!

  Son dönemlerinden en çok konuşulan kripto para birimi DOGE yatırımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. 20 nisan günü kripto sektöründe DOGE Günü olarak kutlandı. Bu özel günde yatırımcılarından büyük destek alan kripto paradan inanılmaz bir yükseliş göstermesi bekleniyordu. Kripto para beklentilerin aksine düşüş yaşadı.

  Popülerliği her geçen gün artan kripto para sektörü son zamanlarda volatilitesi yüksek günler yaşıyor. Geçtiğimiz hafta devasa yükselişlerin görüldüğü sektörde bu hafta dalgalı fiyat hareketleri görülüyor. Bu hareketlilik içinde Dogecoin de yatırımcıların en çok dikkatini çeken kripto paralardan biri olmuştu. Geçtiğimiz haftadan bu yana inanılmaz bir yükseliş gösteren Dogecoin, takipçilerinin sevindirmekle beraber kripto paranın yaşadığı son düşüş hayal kırıklığı yarattı.

  Piyasaya şaka tokeni olarak giriş yapan Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk ve milyarder Mark Cuban gibi isimler tarafından destekleniyor. Bu popüler isimlerin desteği ile kripto para piyasasında tanınır hale gelen token, son dönemlerde de yüksek performansı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

  DOGE gününde 1 dolar hedeflenmişti

  Önceki yıllarda Twitter ve Reddit’te topluluk üyelerinin başlattığı kampanyalar ile 20 nisan günü DOGE Günü olarak ilan edilmişti. Bu özel gün başta kripto sektöründe kutlanırken, kripto paranın son dönemlerde yaşadığı yükseliş ile trend kripto para sektörünü aşmayı başardı. Dogecoin için özel olan bu günde yatırımcılar, kripto paradan yeni rekorlar bekliyordu. Bir süredir yükseliş trendi içinde olan Dogecoin’in 20 nisan tarihinde yeni zirveler görmesi bekleniyordu.

  Dogecoin yatırımcıları 20 nisan gününde kripto paraya verdikleri desteklerle 1 dolar hedefine ulaşmaya çalıştı. Kripto para yatırımcılardan gördüğü desteğe rağmen, 1 dolar seviyesinin göremedi ve hayal kırıklığı yarattı. Doge yükseliş göstermediği gibi aşağı yönlü düzeltme yaşadı.

  Kripto para yüzde 30’un üzerinde düşüş gösterdi

  Dogecoin destekçilerinin beklediği gibi 20 nisan tarihinde 1 dolar seviyesine ulaşamayan kripto para, yüzde 30’un üzerinde gerileme yaşadı. Bu gerilemenin ardından yeniden toparlanmaya başlayan kripto para, DOGE Günü beklentilerini gerçekleştiremedi. Bununla beraber kripto paranın benimsenme oranı her geçen gün artmaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle