Kripto Para

Borsalarda BTC arzı suyunu çekti!

  Kripto para borsalarından güncel gelen veriler Bitcoin (BTC) arzı ile ilgili son durumu bir kez daha gözler önüne serdi. Önde gelen kripto para borsalarındaki Bitcoin arzı son 12 aydır azalmaya devam ediyor…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında, son 12 aydır ciddi seviyede yükseliş ivmesi görülmesine rağmen, aynı performans BTC arzında görülemiyor. Kripto para borsalarında bulunan Bitcoin miktarı, son 12 ayın verilerine göre devamlı olarak azalmayı sürdürdü. BTC’nin borsalardaki arzının azalmaya devam etmesi, her ne kadar likidite problemi doğursa da esasında yatırımcılar için olumlu bir gelişme olarak görülüyor. 

  Kripto para dünyasının önde gelen araştırma şirketlerinden Glassnode verilerine göre merkezi kripto para borsalarındaki Bitcoin miktarında azalma yaşanıyor. BTC arzında son 12 ayda yüzde 20 oranında sert bir düşüş yaşandığı dikkatlerden kaçmadı. Glassnode verilerini yorumlayan kripto para uzmanları, Bitcoin fiyatı ile borsalardaki arzı arasında ters orantı olduğuna vurgu yaptı.

  Borsalardaki Bitcoin Miktarı Azalıyor

  Kripto para yatırımcıları için olumlu bir gelişme olarak lanse edilen bu değişim, kripto para borsalarında ne kadar az miktarda Bitcoin kaldığını gösteriyor. Glassnode verilerinden hareketle kripto para yatırımcılarına açıklamalarda bulunan popüler analistler, Bitcoin yatırımcısını umutlandıran ifadeler kullandı.

  Analistler, Bitcoin yatırımcılarının dijital varlıklarını borsalarda alım satım için tutmak yerine kendi cüzdanlarında daha uzun vadeli hedefler için tuttuklarını söyledi. Önde gelen kripto para yatırımcıları soğuk cüzdanlarına çektikleri Bitcoin’ler ile fiyatların yükselmesini bekliyor.

  Bitcoin Arzının Yüzde 57’si Sabit

  Kripto para analistlerinin kullandığı HODLWAVES isimli indikatör, geçtiğimiz haftalarda yayınladığı raporda Bitcoin’in toplam arzının yüzde 57’sinin hiçbir şekilde hareket ettirilmediğini vurguladı. Dolaşımda bulunan Bitcoin’lerin yüzde 57’si yatırımcılar tarafından HODL (uzun vadeli yatırım) ediliyor

  Sadece kripto para uzmanları değil aynı zamanda popüler finans analistleri de bu durumun Bitcoin fiyatına oldukça olumlu yansıyacağını söyleyerek yatırımcıyı umutlandırdı. Analistlere göre bir varlıkta talep artarken arz sabit kalıyorsa veya azalma yaşanıyorsa, bu durumun gelecekte fiyat patlaması yaşatmasına adeta kesin gözüyle bakılıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle