Kripto Para

Dev Borsa Yeni Vadeli Ürünü Bluebird’ü Tanıttı

  İşlem hacmine göre kripto para dünyasının en büyük borsası unvanını taşıyan Binance, vadeli işlemler için yeni ürününü tanıttı. Bluebird endeksini başlatacağını duyuran dev borsanın bu endekste yer verdiği altcoinler dikkat çekti…

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı Binance borsası, yeni vadeli ürünü Bluebird endeksini başlatacağını duyurdu. Özellikle geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın satın aldığı Twitter ile ilişkilendirilen bu endeks, borsa kullanıcılarını heyecanlandırmaya yetti. Ünlü milyarderin sosyal medya devi Twitter’ı satın almasında en büyük destekçilerden olan Binance, bu alandaki adımlarına bir yenisini daha ekledi. 

  Binance borsasının Twitter hissedarı olması dikkatlerden kaçmazken, bu hamlenin kripto para sektörüne nasıl yansıyacağı merak konusu oldu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’ın kripto açısından çok önemli olduğunu dile getirmesi ve borsanın bu yöndeki çalışmaları ilgi görüyor. Son olarak en büyük kripto para borsasının Twitter ile bağlantılı yeni vadeli ürünü Bluebird endeksi gündeme geldi. 

  Twitter ile Bağlantılı Bluebird Endeksi 

  Borsanın Bluebird adını verdiği yeni endeks, kripto para yatırımcılarının büyük ilgisi ile karşılandı. Bilindiği üzere Bluebird, Türkçede mavi kuş anlamına geliyor ve sosyal medya devi Twitter’ın logosuna işaret ediyor. Binance borsası, Twitter ile alakalı olarak hazırlanan yeni vadeli endekse BNB, MASK ve DOGE gibi altcoinlere yer verdi. Bu üç kripto para, kendi fiyat hareketlerine göre endekslenirken yatırımcılar bu endekse göre yatırım yapabilecek. 

  İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, sektörde ses getirecek hamlelere imza atıyor. Son dönemde DOGE fiyatındaki hızlı yükselişin arkasında Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması etkili olmuştu. BNB ve DOGE kripto para birimlerinin sık sık birlikte telaffuz edilmesi sonrasında şimdi de Bluebird Endeksi gündeme geldi. 

  Binance Özel Endeksler Dikkat Çekiyor

  Türkiye’den de binlerce kullanıcısı bulunan Binance borsası, daha önce Football Endeks isimli bir ürünü tanıtmıştı. Yatırımcılardan yoğun ilgi gören bu endeks fan tokenler üzerinden vadeli yatırım yapma imkanı tanıyor. Son olarak Twitter ile ilişkilendirilen Bluebird endeksinde 3 kripto par birimine yer verildi. BNB, MASK ve DOGE fiyatlarındaki hareketler bu endekste takip edilebilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle