Kripto Para

Bomba haber! Tether Bitcoin’e milyonlar yatıracak!

  En büyük stabil coin ihraççısı Tether, karının yüzde 15’ini Bitcoin’e yatırıyor! Şirketten yapılan son açıklamada dünyanın ilk ve en büyük kripto para birimine yatırım yapma kararları ardındaki motivasyonun BTC’nin gücü ve potansiyeli olduğu ifade edildi.

  En büyük stable coin ihraççısı Tether (USDT), Bitcoin’e yatırım yapıyor! Bugün flaş gelişme olarak gündeme düşen gelişmeye göre Bitcoin’in (BTC) potansiyeline ve gücüne atıfta bulunan şirket, karının yüzde 15 ile BTC alacağını duyurdu.

  BTC Varlıklarını Kendi Sisteminde Depolayacak!

  Karının yüzde 15’i ile Bitcoin satın alacağını söyleyen Tether, yatırım amacı ile satın alacağı tüm BTC varlıkları kendi sisteminde kaydedecek! Tether, halihazırda ilk çeyrek sonu ile BTC rezervlerinin yaklaşık yüzde 2’sine karşılık gelen 1,5 milyar dolarlık Bitcoin rezervine sahip!

  Şu anda rezervlerinin yüzde 85’ini nakit, nakit benzeri varlıklar ve diğer kısa vadeli mevduatlarda tutan Tether, son dönemdeki etkileyici performansı nedeniyle Bitcoin cinsinden de rezerv tutma kararı aldı. Karının yüzde 15’i ile BTC satın alarak rezervlerini desteklemeyi planlayan şirketin ilerleyen dönemde BTC rezervlerini artırma niyeti yaptığı açıklamada gizli! 

  “Bitcoin Sürekli Olarak Dayanıklılığını Kanıtladı”

  Konu ile ilgili açıklama yapan Tether CTO’su Paolo Ardoino, “Dünyanın ilk ve en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e yatırım yapma kararı, BTC’nin gücü ve potansiyeli ile destekleniyor” ifadelerini kullandı. Bitcoin’in bu süreçte kendisini ispat ettiğini söyleyen Tether CTO’su, “Bitcoin sürekli olarak dayanıklılığını kanıtladı ve önemli büyüme potansiyeline sahip uzun vadeli bir değer deposu olarak ortaya çıktı” dedi.

  Son on yılda yaklaşık yüzde 22 bin artan Bitcoin’in güvenli bir seçenek olduğunu söyleyen Ardoino, “Sınırlı arzı, merkezi olmayan doğası ve yaygın olarak benimsenmesi, Bitcoin’i hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar arasında tercih edilen bir seçenek haline getirdi” ifadeleri ile övdü.

  BTC 27 Bin Dolar Altında!

  Tether’den gelen bomba habere karşın lider kripto para birimi bugün 27 bin doların altına geriledi. Şu anda %bitcoin+usd% dolardan işlem gören Bitcoin’de uzmanların 24 bine kadar sürebilecek bir düzeltme beklentisi bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle