Kripto Para

Vitalik Buterin 410 trilyon SHIB coin yaktı!

  Geçtiğimiz dönemde altcoin piyasasında en çok konuşulan kripto para birimlerinden olan köpek temalı token Shiba Inu (SHIB) yine gündeme geldi. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, fiyatın düşmesinden sonra kalan SHIB coinlerinin yüzde 90’ını yakmaya karar verdi…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, özellikle altcoin yatırımcılarının en çok takip ettiği projelerden biri de Shiba Inu (SHIB) oldu. Bir süre önce gerçekleşen SHIB dump’ının ardından Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in açıklamaları dikkat çekti. Buterin, elinde tuttuğu SHIB coinlerin yüzde 90’ını yakacak.

  Buterin’in bu kararı altcoin yatırımcılarında heyecan arattı. Dolaşımda bulunan SHIB coinlerin yüzde 41’ini yok eden Buterin’in bu hamlesinden sonra kripto para biriminin fiyatında ciddi bir yükseliş yaşandı. Coin yakma girişimi, SHIB hakkında olumlu bir sinyal olarak gösterildi:  “Cüzdanımda kalan SHIB token’larının yüzde 90’ını yakmaya karar verdim. Kalan yüzde 10, bir hayır kurumuna gönderilecektir.”

  Ethereum CEO’sundan SHIB Yakma Hamlesi

  Vitalik Buterin, koronavirüs salgınına karşı bir yardım fonuna 1.5 milyar dolar değerinde Shiba Inu (SHIB) token bağışlamasıyla da dikkatleri üzerine çelmişti. Ethereum’un ortak yaratıcısı, Buterin 410 trilyondan fazla SHIB coini de imha etmiş oldu

  Kripto para yatırımcıları, geride bıraktığımız haftada köpek temalı tokenların yükseliş ve düşüşlerini yakından takip etti. En önemli meme tokenlar arasında gösterilen Shiba Inu (SHIB), kripto para borsalarından büyük ilgi gördü. Binance ve FTX gibi pek çok önemli kripto para borsası, SHIB coinleri listelemek için adeta yarıştı.

  Proje Yaratıcılarına Uyarı 

  Vitalik Buterin’e de büyük miktarda köpek temalı kripto para birimi hediye edildi. Çünkü token yaratıcıları bu hamle ile kripto para birimlerini meşru hale getirebileceklerini düşündüler. Ancak Ethereum kurucusu bu hamleye rug pull tarzı hareketiyle yanıt verdi. Hindistan Covid Yardım Fonu’na 50 trilyon SHIB bağışı yapan ünlü isim dikkat çekti.

  Köpek token topluluklarının son bağışlara karşı davranışından gerçekten etkilendim!” diyen Buterin, proje yaratıcılarına da bazı uyarılarda bulundu. Köpek temalı kripto para yaratıcılarının kendi rızası dışında genel adresine yeni paralar göndermemeleri konusunda uyaran Buterin’in açıklamaları büyük ilgi gördü. Ethereum kurucusu son olarak güvenlik nedenlerinden ötürü, kripto paraların daha iyi bir cüzdana taşınması gerektiğini söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle