Kripto Para

Tether, soruşturma haberlerini yalanladı!

  Bloomberg tarafından 26 Temmuz tarihinde yayınlanan Tether haberine ilişkin olarak Tether’den çok hızlı bir yanıt geldi. Bloomberg, Tether hakkında ABD Adalet Bakanlığı’nın soruşturma başlattığını yazmıştı. Ayrıca Tether yetkililerinin dolandırıcılık suçuna karıştığı belirtilen habere yönelik olarak Tether bir açıklama yaptı.

  26 Temmuz tarihinde Bloomberg, “ABD Adalet Bakanlığı soruşturma başlattı” şeklinde bir haber yayımladı. Tether hakkında ortaya çıkan bu haberde, Tether’e (USDT) yönelik olarak ABD Adalet Bakanlığı’nın soruşturma başlattığı ifade edildi. Ayrıca haberde, USDT yetkililerinin dolandırıcılık suçuna karıştıkları da iddia edildi. Haberin ortaya çıkması ile birlikte kripto para piyasalarında haber şaşkınlıkla karşılandı. Stablecoin ihracı yapan Tether hakkında ortaya atılan iddialara Tether’den hızlı bir yanıt geldi ve haber yalanlandı.

  Tether Tarafından Yapılan Açıklama

  Tether tarafından yapılan açıklamada, ana akımda haber sitelerinin “daha fazla tık alma” uğruna böyle bir haber yapıldığı, haber metinlerinin de eski iddialardan yola çıkarak ortaya atıldığı ifade edildi. Tether’in resmi internet sitesinden konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  “Bugün Bloomberg sadece ‘tık’ kazanmak için, yıllar önce yapılan suçlamalara ve adı açıklanmayan birtakım kaynaklara dayandırdığı bir haber yapmıştır. Bu yazı, eski iddiaları yeniden toparlayarak haber üretmek dışında hiçbir işe yaramamıştır. Tether’in itibarını zedeleme hedefindeki bu tür haberler, topluluğun lideri kalma yönündeki kararlı duruşumuzu değiştiremeyecektir.

  Tether; işbirliği, şeffaflık ve hesap verebilirlik taahhüdümüzün bir parçası olarak, ABD Adalet Bakanlığı da dahil olmak üzere tüm kanun uygulayıcı kurumlar ile her zaman açık şekilde iletişim kurmaya hazırdır. Hem ABD’de hem de tüm dünyada endüstri lideri olarak hükümet yetkilileri ve şirketler arasındaki işbirliğini teşvik etme konusundaki pozisyonumuzla gurur duyuyoruz.

  Müşterilerimize endüstri liderliğimizi sağlayan teknolojiye ve büyümemizi sağlayan şeffaflığımıza bağlı kalmayı sürdüreceğiz. Tether’de işler her zamanki gibi yürüyor ve biz müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılama üzerine çalışmaya devam ediyoruz.”

  2019’daki Tether Soruşturması

  Daha önce 2019 yılında Tether bir soruşturma ile karşı karşıya kalmıştı. Söz konusu soruşturmada Crypto Capital üzerinden 850 milyon dolarlık zararın gizlendiği iddia edilmişti. Ardından mahkeme Tether’in 18,5 milyon dolar ödemesine karar verdi ve Tether de bu cezayı ödedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle