Kripto Para

Boğalar yerini ayılara mı bırakıyor? Analist açıkladı

  Kripto para piyasalarında yine karışık sinyaller görülmeye başlandı. Piyasanın hangi yöne doğru gideceği belirsizliğini korumaya devam ederken, ünlü kripto para analisti Mr. Whale, piyasa ile ilgili yorum ve tahminlerini paylaştı. Mr. Whale, piyasanın ayı piyasası sinyalleri verdiğine inanıyor.

  Kripto para piyasaları 2021 yılına çok hızlı bir başlangıç yaptı ve Bitcoin (BTC) öncülüğünde piyasalar Nisan ayının sonların ve hatta Mayıs ayının ortalarına kadar yükseliş içinde devam etti. 2020 yılındaki kademeli ve yavaş değer artışları, 2021 yılında sürekli ve katlamaları artışlara dönüştü. Bu büyük rallide boğa sezonu kendisini güçlü şekilde hissettirdi. Ancak Mayıs ortalarında gelen sert düşüşler ile piyasada boğa sezonunun da etkileri yavaş yavaş kayboldu. Şimdilerde ise piyasanın tekrar boğa sezonuna geçip geçmeyeceği tartışılıyor.

  Piyasalarda “Boğa mı, ayı mı?” tartışmaları devam ederken bu tartışmaya ünlü kripto para analiz ustası da dahil oldu. Twitter’da 200 binden fazla takipçisi bulunan Mr. Whale, yaptığı analizinde boğa piyasasının sonlanacağı tahmininde bulundu. Mr. Whale’e göre kripto para piyasaları ayı sezonu sinyalleri vermeye başladı. Mr. Whale’in tahminleri, kripto para topluluklarında paniğe neden oldu.

  Mr. Whale’in Açıklamaları

  Mr. Whale, ayı sezonu işaretlerinin görüldüğünü, Bitcoin’İn 80 günlük fiyat hareketlerine bakarak dile getirdi. Ünlü analist, Bitcoin’in 80 gündür yeni zirveler görmemiş olmasının boğa sezonun bittiğine kanıt olduğunu ileri sürdü. Analizlerini bir de grafik ile destekleyen Mr. Whale konuya ilişkin olarak paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  Bitcoin’in 80+ günde yeni zirveler yapamaması, boğa piyasasının bittiğinin teyididir. Bitcoin tarihinde hiçbir boğa piyasasında bu kadar uzun süre düzeltme görmedik ve aynı yıl içinde yeni zirveler yapmadık.”

  Bir Kullanıcı Karşı Argüman Sundu

  Mr. Whale’in bu paylaşımına bir takipçisi karşı argüman sunarak yanıt verdi. Twitter kullanıcısı, 2013’teki boğa koşusunda Bitcoin’in zirve noktasından %70’lik geri çekilmesinin 7 aylık bir süreçte gerçekleştiğini hatırlattı. Ancak bu durum, o dönemki zirvede 1.000 dolar seviyesini aşmak için son boğa koşusundan önce gerçekleşmişti. Birçok kullanıcı da tüm piyasa etkenlerini göz önünde bulundurarak bu boğa koşusunu diğerlerinden ayrı tutuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle