Kripto Para

OCC Başkanı kripto paralara değindi: Gözden geçirilecek!

  Para Birimi Denetleyici Dairesi (OCC) yeni başkanı Michael Hsu, geçtiğimiz yıl yayınlamış olduğu kripto para kılavuzunu gözden geçireceğini söyledi. Hsu, yaptığı açıklamada dijital varlıklar ve kripto para birimleri ile ilgili sorunlar da dahil olmak üzere, tüm konuların gözden geçirilmesi talebinde bulunduğunu aktardı.

  Para Birimi Denetleyici Dairesi (OCC) yeni başkanı Michael Hsu, aynı zamanda yeni “sorumlu denetçi” olarak görev almaya başladı. Hsu göreve geldikten sonra yaptığı açıklamada kripto para birimleri ve dijital varlıklar ile ilgili sorunlar da dahil olmak üzere, OCC’nin beklemekte olan tüm sorunları gözden geçirilmesi talebinde bulunduğunu ifade etti. OCC’nin kripto kılavuzunun büyük bir bölümü, Mali İşler eski sorumlusu Brian Brooks’un öncülüğünde yayınlandı.

  Michael Hsu’nun Açıklamaları

  Michael Hsu, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

  “OCC’nin odak noktası her zaman sorumlu yeniliği teşvik etmek olmuştur. Örneğin bir İnovasyon Ofisi oluşturduk, ulusal bankaları ve tröst şirketlerin faaliyetlerini güncelledik. Ayrıca kripto saklama hizmetlerini de bankacılık hizmetlerinin bir kolu olarak yorumladık. Personellerden bu eylemleri gözden geçirmelerini istedim.”

  Hsu, 19 Mayıs Çarşamba günü ABD’nin tüm federal banka düzenleyicilerinin konuşma yapacağı duruşmada, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde konuşacak. Hsu, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında, bankaların tüketiciler adına güvenli kalmasını sağlamak için kararlı olduğunu dile getirdi:

  “Daha büyük endişem, bu girişimlerin tüm paydaşlara tam bir koordinasyon ile yapılmamasıdır. Düzenleyici çevre ile ilgili daha geniş bir stratejinin parçası olarak da görünmüyorlar.”

  OCC Nedir, Ne İş Yapar?

  Para Birimi Denetleyici Dairesi (OCC) bir ABD federal kuruluşudur. OCC’nin görevleri arasında ulusal bankaları düzenlemek, kiralamak ve denetlemek bulunur. Merkezi Washington DC olan OCC, ABD Hazine Bakanlığı’na bağlı olarak çalışır. OCC, “Para Birimi Muayene Ofisi” adıyla 1863 yılında Ulusal Para Birimi Yasası ile İç Savaşı finanse etmek için kısmen kuruldu. OCC’nin kuruluşunda temel olarak alınan yasa daha sonra Ulusal Banka Kanunu olarak yeniden yazıldı. OCC, ABD vatandaşları için finansal hizmetlere eşit ve adil erişimi sağlamayı amaçlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle