Kripto Para

Kripto para sektörüne Teletubbies’ler de giriyor

  Yılların fenomen çizgi filmi Teletubbies, resmi Twitter hesabından kripto para piyasalarına adım atacağının sinyalini veren bir paylaşımda bulundu. Teletubbi’lerin ışıldayan gözleriyle kripto para dünyasına göz kırpması, piyasada farklı bir merak uyandırdı.

  Kripto para piyasalarının popülaritesi Aralık 2020 döneminde Bitcoin’in (BTC) 20 bin dolar barajını kırması ile birlikte büyük bir artış yaşamaya başladı. Bu artışın arkasındaki etkenlerde ise kurumsal şirketlerin yapmış olduğu Bitcoin yatırımları bulunuyor. Artan kripto para popülaritesi son günlerde yerini NFT’lere (non-fungible-token) bırakmaya başlamıştı.

  Kripto paraların sanat eserleri olarak değerlendirilen dijital koleksiyon ürünlerinin son günlerde popüler hale gelmeye başlaması, Teletubbies çizgi filminin de NFT sektörüne giriş yapacağı fikrini akıllara getirdi. Ancak piyasalarda Teletubbies için farklı senaryolar da gündeme geliyor.

  “Teletubbi’ler Bizden Ne Saklıyor Olabilir?”

  Tinky Winky, Dipsy, Laa Laa ve Po’dan oluşan Teletubbies isimli çizgi film grubu, özellikle 90’lı yılların çocukları tarafından çok seviliyor. Günümüzde tekrar popüler olmaya başlayan bu çizgi filmin resmi Twitter hesabından ilginç bir paylaşım yapıldı.

  Hesaptan yapılan paylaşımda ışıldayan gözleri ile Tinky Winky ve Po yer alırken bir de arkada sansürlenen ifadenin üzerine soru işareti olması merak uyandırdı. Paylaşıma “Teletubbi’ler bizden ne saklıyor olabilir? Bu hafta BÜYÜk bir gelişme için bizi izlemeye devam edin #Bitcoin” notu düşüldü.

  Paylaşıma Binance ve Kraken’den Yanıt Geldi

  İnsanlar paylaşımda yer alan “BÜYÜK şey” için birçok fikir ortaya attı. En çok gündeme gelen konular ise Teletubbies çizgi filminin NFT sektörüne bir şekilde giriş yapması ve Dogecoin (DOGE) benzeri bir akım ile kripto para sektörüne girmesi oldu.

  Öte yandan bazı kişiler ise bunun 1 Nisan şakası olabileceği üzerinde durdu. Hesap tarafından yapılan paylaşıma Binance resmi Twitter hesabından “What” (Ne) yanıtı geldi. Kraken hesabından ise “Biraz daha Bitcoin almaya giden Tinky Winky” notu ile esprili bir görsel paylaşıldı. Teletubbies karakterlerinin Dogecoin sembolündeki Shiba Inu karakteri gibi birer kripto para üzerinde yer alması fikri, heyecan uyandıran fikirler arasında yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle