Kripto Para

Özgür Demirtaş: Bu kadar çok borsa olması, resmen el bombası!

  Yerli yatırımcıların yakından takip ettiği ünlü isimler arasında yer alan Prof. Dr. Özgür Demirtaş, kripto para gündemini değerlendirdi. Finans profesörü, Türkiye’de çok sayıda kripto para borsası olmasını sert bir dille eleştirdi…

  Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı ve ünlü Türk ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, geleneksel piyasalar dışında kripto para piyasasındaki açıklamalarıyla da dikkat çekiyor. BTC ve kripto para piyasası hakkında yerli yatırımcıya çok önemli uyarılarda bulunan Demirtaş, fazla sayıda kripto para borsası olmasını çok tehlikeli buldu.

  Zaman zaman kripto para dünyasının gündemindeki önemli meseleler hakkında yorum ve değerlendirmeler yapan ünlü Türk ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş yine dikkatleri çekti. Çok konuşulacak açıklamalara imza atan finans profesörü, şu eleştiride bulundu: “Türkiye’de bir iki kripto borsası dışında borsanın olması mantıklı mı? Bu kadar çok borsanın ne işi var? Resmen el bombası!”

  “Dolandırıcı Borsalar İşini İyi Yapanları Etkiliyor”

  Türkiye’deki kripto para hizmetleri sunan kuruluşları eleştiren Demirtaş, çok dikkat çeken açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “İşin kötü yanı dolandırıcıların kurduğu bu borsalar, işini iyi yapanları da etkiliyor. Eşantiyon dağıtılan, güzel olduğu düşünülen kadınların, lüks arabaların, siyasetçiler ile fotoğrafların, ünlü ve güvenilir insanları reklam yüzü yapmaların olduğu borsalardan uzak durun.”

  Son dönemdeki açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Demirtaş, açıklamalarında emniyet güçleri ve kanun yapıcılar içinde ayrı bir parantez açtı. Yapılması gerekenleri sıralayan Demirtaş’ın paylaşımları büyük ses getirdi. “1. Şirket kripto cüzdan trafiklerini inceleme altına alın. Bununla uğraşan şirketler mevcut onlar ile bağlantıya geçin. 2- Bizim WHITE-HAT dediğimiz hackerlar ile bağlantıya geçin. Kimliklerini açığa çıkarmadan sizlere yardımcı olabilirler.”

  Kanun Yapıcılara Önemli Tavsiyeler

  “3- Dolandırıcı CEO’nun yapabileceği en kötü şey Tornado-Cash adlı algoritma sayesinde paranın izini silmeye çalışması olabilir. Söylenen meblağ çok yüksek olduğu için bunu 100 ETH meblağlarla yapabilir bunu izleyin, 4- Dolandırıcının çok büyük borsalarda izi olabilir bunu araştırabilirsiniz, 5- Dolandırıcılar Monero’ya yönlenmeye çalışabilirler, bunun takipçisi olun. 6- Alanında uzman kişiler ile konuşmalısınız bunlardan biri Andre Cronje olacaktır. Andre ile bağlantıya geçin.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle