Kripto Para

Bitcoin yeniden Financial Times manşetlerinde yerini aldı

  En büyük uluslararası finans gazetelerinden Financial Times manşetinde Bitcoin’e (BTC) yer verdi. Geçtiğimiz ay içinde benzer manşeti atan gazetenin bu hareketi kripto para yatırımcılarında olumlu karşılandı…

  Dünyanın en büyük uluslararası gazetelerinden Financial Times, manşetinde Bitcoin’e yer ayırmasıyla kripto para basının da gündemine oturdu. Ocak ayında Bitcoin’in fiyat artışını manşetten gören Financial Times, bu seferki manşetinde Elon Musk ve BNY yatırımlarına dikkat çekti. 

  Sektörde 132 yıllık geçmişi ile dünyanın en popüler gazetelerinden olan Financial Times, manşetinde “Bitcoin ana akım mı oluyor?” başlığını attı. Kripto para basınında da geniş yankı bulan bu başlık, sektör temsilcilerinin yanı sıra perakende yatırımcıları da heyecanlandırdı. Gazetenin bir önceki manşetinden sonra kripto para piyasalarında çok olumlu sinyaller takip edilmişti.

  Balon Görüşünü Değiştirdi

  Kripto para yatırımcılarının yakından hatırlayacağı üzere Financial Times gazetesi daha önce 2013 yılındaki Bitcoin ve kripto para görüşleri ile büyük tepki toplamıştı. Gazetenin 2013 yılı Nisan ayındaki bir sayısında Bitcoin’in bir sonraki balon olacağının duyurulduğu bir haber hazırlanmıştı.

  Dünyanın en popüler uluslararası gazetesinin manşetinde yer alan bu ifadeler, o yıllarda da kripto para sektöründe büyük tepki toplamıştı. Gazetenin kapağında Bitcoin’den balon olarak bahseden Financial Times, son sayısında bu görüşünü değiştirmiş gibi görünüyor.

  Bitcoin Ana Akım Medyada 

  2013 yılından günümüze kadar geçen sürede yaşanan pek çok değişim, Financial Times gazetesinin Bitcoin hakkındaki görüşlerinde de farklılık yarattı. Artık ana akım medya ve finans otoriteleri Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto paralar ile yakından ilgilenmeye başladı. Kripto para uzmanları, bu ilginin önümüzdeki dönemde giderek artan bir hızla devam edeceğini düşünüyor. 

  İlk başlarda Bitcoin ve kripto para sektörüne şüpheli ve eleştirel yaklaşsalar da benimsenmenin yavaş yavaş artmasıyla birlikte ana akım medyada da olumlu ifadeler kullanılmaya başlandı. Bitcoin ve kripto paralar hakkında olumlu haberlere yer veren uluslararası gazetelerin bu yaklaşımı kripto para sektöründe de heyecan yaratıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle